bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Z Nurtem Życia” i „Uciekaj!” od 12 maja w kinie Klaps


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia filmu dokumentalnego o niezwykłej i pięknej przyrodzie Małopolski oraz horroru, który wbrew pozorom porusza tematy, niezwykle ważne w kontekście ostatnich wydarzeń na świecie, takie jak dyskryminacja rasowa i nietolerancja. „Z Nurtem Życia” i „Uciekaj!” od 12 maja w kinie Klaps!


Autorski film przyrodniczo-dokumentalny „Z nurtem życia to podróż w głąb Małopolski, który pokazuje piękno polskiej przyrody oraz magiczne zakątki rzeki Skawy na tle nowo budowanego zbiornika wodnego w Świnnej Porębie.

Opowiada historię natury i człowieka. Jednakże to nie człowiek jest tu głównym bohaterem, tę role przejmują zwierzęta te dobrze nam znane jak i te nieco bardziej płochliwe, zamieszkujące w głębi lasu czy nad brzegiem rzeki, doskonale unikające ludzi a równocześnie egzystujące tuż obok nas, a jest ich ponad 80 gatunków. To pierwszy Polski dokument realizowany w technologii RAW. Fenomenalne obrazy dopełniają wysublimowane dźwięki przyrody wraz z muzyką, która skomponowana jest specjalnie na potrzeby filmu.

„Z Nurtem Życia” to wspaniały koncert, na który składają się naturalne, zarejestrowane dźwięki samej przyrody, zwierząt i ptaków oraz specjalnie skomponowana autorska muzyka, która nie tylko wyśmienicie ilustruje nasze kadry, ale także gra na wrażliwej strunie widza, subtelnie manipulując jego emocjami.

To również kultowy, głęboki i ciepły głos Krystyny Czubówny, która zgodziła się poprowadzić narrację, pełniąc rolę przewodnika po kolejnych scenach.
 

Wstrząsający thriller „Uciekaj!” to historia młodego czarnoskórego chłopaka, Chrisa Washingtona (Daniel Kaluuya), który wybiera się z zapoznawczą wizytą do posiadłości rodziców jego białej dziewczyny – Rose Armitage (znana z serialu „Dziewczyny” Allisson Williams). Szybko orientuje się, że atmosfera domu jest, mówiąc delikatnie, dziwna. Nie spodziewa się jednak, że powodem zaproszenia nie jest wyłącznie chęć poznania go przez rodziców Rose. Chris wierzy, że nerwowa atmosfera panująca w domu Armitage’ów wynika z przyczyn rasowych. Niedługo jednak odkryje zadziwiającą prawdę. Prawdę, jakiej nie mógł się spodziewać.

Magazyn „Variety” nazwał film „bombą krytyki społecznej”, „The Hollywood Reporter” „jednym z najlepszych thrillerów ostatnich lat”. Wkrótce po premierze film, co nie zdarza się właściwie nigdy, uzyskał 100 proc. pozytywnych opinii na portalu Rotten Tomatoes.

To jeden z takich filmów, które należy nazwać kinem suspensu, filmów, w których atmosfera gęstnieje z minuty na minutę. Pełen tajemnic, niedopowiedzeń, nieoczekiwanych zwrotów akcji. Idylliczny początek przyniesie niespodziewane zakończenie.


Zapraszamy!


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Partnerzy