bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Zapraszamy na Wieczór Oscarowy w kinie Klaps!


Zbliża się najważniejsze wydarzenie w filmowym świecie. Już za dwa tygodnie dowiemy się jaki film był najlepszy w ubiegłym roku, i którzy aktorzy podbili serca Amerykańskiej Akademii Filmowej. Z okazji 89. ceremonii rozdania Oscarów, w dniu 26 lutego, w limanowskim kinie Klaps będzie można obejrzeć cztery filmy nominowane do tych najsłynniejszych nagród filmowych.


Wieczór Oscarowy rozpoczniemy o godz. 14:30 filmem „Jackie”, nominowanym w trzech kategoriach: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Natalie Portman), Najlepsza muzyka oryginalna (Mica Levi), Najlepsze kostiumy (Madeline Fontaine).

Film opowiada historię Jacqueline Bouvier Kennedy. Ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię... Jackie.

Oklaskiwana przez widzów i krytyków „Jackie” otrzymała nagrodę za Najlepszy Scenariusz na MFF w Wenecji, zaś brawurowy występ Natalie Portman przyniósł aktorce Złotego Globa.
 

O godz. 16:15 zostanie wyświetlony Gartha Davisa „Lion. Droga do domu”, który uzyskał aż sześć nominacji do Oscarów: Najlepszy film (Angie Fielder, Emile Sherman, Iain Canning), Najlepszy aktor drugoplanowy (Dev Patel), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Nicole Kidman), Najlepszy scenariusz adaptowany (Luke Davies), Najlepsza muzyka oryginalna (Dustin O'Halloran, Volker Bertelmann), Najlepsze zdjęcia (Greig Fraser).

Film został zainspirowany prawdziwą historią o nadzwyczajnej odwadze i wielkiej sile miłości. Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć o sobie wiele. Nie zna nazwiska ani adresu rodziny. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

Skąd tyle nominacji? Recenzje są zgodne. „Lion. Droga do domu” jest bez wyrachowania wzruszający, szczery i świetnie zagrany.
 

Jako trzeci zostanie wyświetlony film „Moonlight”. Film Barry’ego Jenkinsa, który jest uważany za jednego z najpoważniejszych kandydatów do zdobycia statuetki w tym roku, zobaczymy o godz. 18:30. „Moonlight” zdobył 8 nominacji: Najlepszy film (Adele Romanski, Dede Gardner, Jeremy Kleiner), Najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Naomie Harris), Najlepszy reżyser (Barry Jenkins), Najlepszy scenariusz adaptowany (Barry Jenkins, Tarell McCraney), Najlepsza muzyka oryginalna (Nicholas Britell), Najlepsze zdjęcia (James Laxton), Najlepszy montaż (Joi McMillon, Nat Sanders).

Film jest ponadczasową opowieścią o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie. "Moonlight" jest opowieścią o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca. Dorasta on w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Handel narkotykami na ich osiedlu kontroluje Juan (Mahershala Ali), który staje się swego rodzaju zastępczym ojcem Chirona. Czysty i widny dom, w którym Juan mieszka ze swoją dziewczyną Teresą (Janelle Monáe) staje się dla chłopca oazą stabilności, miejscem gorących posiłków, świeżej pościeli i swobodnych rozmów. Drugim, równie bolesnym i skomplikowanym motywem przewodnim, jest związek Chirona z jego matką, Paulą (Naomie Harris), która stacza się w wyniszczający nałóg narkotykowy, których dostarcza jej Juan.
 

Na zakończenie Wieczoru Oscarowego, o godz. 20:30 będziemy mogli zobaczyć dramat „Aż do piekła”. Film został nominowany w czterech kategoriach: Najlepszy film (Carla Hacken, Julie Yorn), Najlepszy aktor drugoplanowy (Jeff Bridges), Najlepszy scenariusz oryginalny (Taylor Sheridan), Najlepszy montaż (Jake Roberts).

„Aż do piekła” to historia dwóch braci – Toby’ego (Chris Pine) – zdesperowanego ojca, szukającego lepszego życia dla syna oraz Tannera (Ben Foster), byłego skazańca z wybuchowym charakterem, którzy postanawiają okraść oddział banku, który skonfiskował ich zadłużoną, rodzinną ziemię. Napad udaje się, jednak sprawy szybko wymykają się spod kontroli. W pościg za braćmi wyrusza Marcus (Jeff Bridges), nieustępliwy Strażnik Teksasu, szukający ostatnich chwil sławy przed przejściem na emeryturę. Mimo policyjnej obławy, Toby i Tanner, skuszeni wizją szybkiego zysku, decydują się na kolejny wielki skok. Konfrontacja braci z zawziętym stróżem prawa wydaje się nieunikniona.

„Aż do piekła” to nowoczesne kino kryminalne, którego akcja rozgrywa się na zachodzie Teksasu – w miejscach, gdzie rządzą przemoc i bezprawie.
 

Bilety w cenie: 12 zł można nabyć w kasie kina Klaps w godzinach pracy kina lub drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.ldk.limanowa.pl.

Seanse filmowe to będzie nie jedyna atrakcja tego wieczoru. Na widzów czekać będzie między innymi wystawa plakatów filmów oscarowych oraz wystrój korytarza LDK odpowiedni dla tego wydarzenia. Organizatorzy zapewniają również drobny poczęstunek.


Spędźmy wspólnie ostatnie godziny przed rozdaniem najsłynniejszych nagród filmowych!


Zapraszamy!


Plakat opracowano o: Tło plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Partnerzy