bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Zwiedzimy madryckie Prado na ekranie kina Klaps


Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkich miłośników malarstwa i sztuki do obejrzenia kolejnego filmu dokumentalnego z cyklu "Art Beats. The Best of". „Muzeum Prado. Kolekcja cudów” to filmowa podróż po jednym z najsłynniejszych muzeów świata, które obchodzi właśnie jubileusz 200-lecia istnienia.

 

Madrycką chlubę, Museo Nacional del Prado, odwiedza rocznie 3 miliony zwiedzających, by podziwiać ponad 8.000 dzieł tam zgromadzonych. Prado ma unikatową kolekcję malarstwa hiszpańskiego, włoskiego, niderlandzkiego, flamandzkiego oraz niemieckiego, francuskiego i angielskiego, a także zbiory rzeźby rzymskiej i staroiberyjskiej oraz wyroby rzemiosła artystycznego.

Po madryckiej chlubie, mieniącej się dziełami Velázqueza, Rubensa, Tycjana, Mantegni, Boscha, Goi czy El Greca, oprowadzi nas laureat Oscara – aktor Jeremy Irons („Rodzina Borgiów”, „Nierozłączni”, „Druga prawda”, „Misja”, „Kochanica Francuza”, „Lolita”, „Dom dusz”). Zagłębimy się w historię Hiszpanii i całego europejskiego kontynentu, w historię królów, królowych, dynastii, wojen, porażek i zwycięstw, ale też w historię życia ludzi nierozerwalnie związanych z muzeum: malarzy, artystów, architektów, kuratorów i kolekcjonerów. To jedyna w swoim rodzaju okazja, by odkryć piękno zachowane w zbiorach tej świątyni sztuki.

Pokazy filmu odbędą się 17 lutego o godz. 12:00 i 18:00.

 

Bilety można nabyć w kasie kina oraz online: https://www.ldk.limanowa.pl/repertuar/art-beats-the-best-of-muzeum-prado-kolekcja-cudow.

 

Grupy zorganizowane zapraszamy do kontaktu (18 3371 603) w celu zarezerwowania miejsc.

 

ZAPRASZAMY!

 

Partnerzy