bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Burza w teatrze Gogo” na deskach LDK – nowa premiera Teatru „Co się stało?!”


Limanowski Dom Kultury zaprasza na najnowszą premierę Teatru „Co się stało?!”. 24 maja o godz. 15:00 na deskach Sali widowiskowej LDK odbędzie się przedstawienie sztuki „Burza w teatrze Gogo” w reżyserii Janusza Michalika.
 
W teatrze sympatycznego klauna Gogo już od dawna nie było grane żadne przedstawienie. Ale Gogo w każdej chwili potrafi „wyczarować” za pomocą teatralnej maszynerii: morze, góry, burzę, albo piękny dom, w którym pozwala zamieszkać szukającym  swojego miejsca na ziemi młodożeńcom. Pod jednym wszakże warunkiem: że nigdy nie zajrzą do wnętrza ogromnej starej szafy, stojącej w pokoju. Ich życie – pełne chwil szczęśliwych, ale i zwykłych codziennych kłopotów – okraszone pojawieniem się na świecie upragnionej córeczki, zostaje odwrócone o sto osiemdziesiąt stopni, kiedy ta mała dziewczynka przypadkiem odnajduje klucz do tajemniczej szafy.
 
„Burza w teatrze Gogo” jest opowiedzianą z perspektywy dziecka historią, w której rzeczy realne mieszają się z baśniowością. Wszystko dzieje się w teatrze i właśnie teatralna rzeczywistość, kostiumy i rekwizyty powodują, że pojawia się zło. Ale magia teatru sprawia, że w równie prosty sposób jak się pojawiło, zło znika i znów jest jak dawniej.
 
Spektakl jest szóstą  premierą, działającego przy Limanowskim Domu Kultury, Teatru „Co Się Stało?!”. To jednocześnie nowa inscenizacja sztuki Andrzeja Maleszki, po którą Teatr sięgnął już przed kilku laty, na początku swojej działalności pod egidą LDK.
 
Adaptacja,reżyseria i opracowanie muzyczne: Janusz MICHALIK
Dekoracje: Wiesława FRĄCZEK
Realizacja techniczna: Jerzy DUDEK
 
Osoby:
Gogo – Agnieszka LEŚNIAK
Dziewczyna – Joanna MRÓZEK
Panna Młoda – Matka – Królowa – Zuzanna MAJERAN
Pan Młody – Tata – Król – Marcin KRÓL
Lalka – Karolina KULIG
 

WSTĘP WOLNY!

 
Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy