bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Dni Limanowej 2018! – pełny program wydarzenia


Od Dni Limanowej 2018 dzieli nas już tylko niecały miesiąc. W dniach 21 do 22 lipca, na placu przed Limanowskim Domem Kultury na uczestników wydarzenia czekać będą koncerty gwiazd, wesołe miasteczko, stoiska, gastronomia, atrakcje dla najmłodszych i przede wszystkim dużo dobrej zabawy.


Pierwszy dzień tegorocznych Dni Limanowej rozpocznie koncert „Mozart kontra Sinatra – Aktywizacja Integracyjna przez Sztukę” VII edycja. Jest to projekt realizowany od 2012 roku przez Stowarzyszenie Muzyka Świata „Akord”. Misja jaka przyświeca projektowi to aktywizacja osób z niepełnosprawnościami w różnym wieku, stymulowanie aktywnego zaangażowania na rzecz społeczności lokalnej oraz rozwijanie relacji wewnątrz- i międzypokoleniowych. Projekt promuje i stwarza również warunki sprzyjające rozwojowi uczniów wybitnie uzdolnionych, z różnych środowisk, także z obszarów o słabym dostępie do kultury. O godz. 17:00 na scenie Dni Limanowej wspólnie z artystami ze Stowarzyszenie Muzyka Świata „Akord” wystąpią zwycięzcy IX Limanowskiego Talent Show, którzy pod czujnym okiem Mirosława Witkowskiego od czerwca brali udział w warsztatach, które oprócz nagród pieniężnych były jedną z nagród w tegorocznym Talent Show.


O godz. 18:15 wszystkich zgromadzonych na placu przed LDK powiatają organizatorzy w tym Gospodarze Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Przewodnicząca Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz, delegacje z sąsiednich gmin, powiatu oraz miast partnerskich i dokonają oficjalnego otwarcia Dni Limanowej 2018.


Od godz. 19:00 scena Dni Limanowej należeć będzie do gwiazd wieczoru. Dużo energii zapewni nam zespół No Brothers – powstały w 2014 roku w Nowym Sączu z inicjatywy gitarzysty Artura Kmiecika. No Brothers to gitarowa energia połączona z charyzmatycznym wokalem Bożeny Góreckiej-Tokarczyk, a także mocne, melodyjne kompozycje, poruszające teksty, bogate brzmienie i żywiołowe koncerty.
W swoim dorobku mają dwie przebojowe płyty, 4 teledyski zrealizowane przez Regionalną Telewizję Gorlicką oraz liczne koncerty plenerowe i klubowe. We wrześniu 2015 roku utwór “Oderwani od rzeczywistości” znalazł się na pierwszym miejscu list przebojów MTV24.TV i portalu Planeta Kobiet, a w grudniu tego samego roku sukces ten powtórzył utwór “Tak niewiele” nagrany z kwartetem smyczkowym.
 

Punktem kulminacyjnym sobotniego wieczoru będzie koncert, który rozpocznie się o godz. 20:00. Jedna z najbardziej charakterystycznych wokalistek polskiej sceny muzycznej ostatnich lat – Doda (właściwie Dorota Rabczewska) wystąpi przed limanowską publicznością razem z zespołem Virgin. Usłyszymy takie przeboje jak „Znak pokoju” czy „Szansa”, za które Doda i zespół otrzymali nagrody kolejno na Festiwalu w Sopocie i Festiwalu w Opolu, a także „Nie daj się”, który uzyskał tytuł „polskiego hitu lata 2008” na Sopot Hit Festiwalu oraz utwory z najnowszej płyty „Riotka”.

Doda jest laureatką dwóch nagród MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy polski wykonawca. Otrzymała również rekordową liczbę trzynastu statuetek VIVA Comet Awards (jedną z zespołem Virgin i jedną z projektem VIVA i Przyjaciele), w tym dla Artysty 10-lecia i za Przebój 10-lecia (z Virgin za utwór „Szansa”). Ponadto zdobyła między innymi cztery nagrody Eska Music Awards (dwie z Virgin), dwie Superjedynki (jedną z Virgin), dwie nagrody fotoreporterów i dziennikarzy na Festiwalu w Opolu, Telekamerę, Platynową Telekamerę oraz została odznaczona medalem „Za Zasługi dla Ciechanowa”. Trzy wydane przez nią płyty (solowo oraz z Virgin) dotarły na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce, natomiast dwie były notowane na liście najlepiej sprzedających się płyt w Europe publikowanej przez magazyn „Billboard”.
 

Na zakończenie pierwszego dnia Dni Limanowej 2018, nie może zabraknąć dyskoteki. Przy największych hitach muzyki rozrywkowej będziemy bawić się do godz. 23:00.


Drugi dzień, 22 lipca, rozpocznie się o godz. 15:00 programem dla najmłodszych „Klaun w balonie”. Klaun Feliks na oczach widzów i wspólnie z nimi zrealizuje marzenie o lataniu. Zorganizuje wielką wyprawę balonem, skonstruuje helikopter i podejmie próbę wystartowania zbudowanym przez siebie samolotem. A na finał będzie "rakieta". Podczas spektaklu dzieci poznają tajemnice pantomimy, iluzji, muzyki i żonglerki. „Klaun w balonie” to duża dawka śmiechu i wspaniałej zabawy dla całej widowni.
W roli Klauna Feliksa - Andrzej Talkowski - klaun, mim, artysta kabaretowy (od 20 lat występuje jako komik w Piwnicy pod Baranami), laureat m.in. Grand Prix PAKA, otrzymał od ZASP-u tytuł Mistrza Sztuki Kabaretowej. Posiada on ponad 20 letnie doświadczenie w pracy scenicznej i warsztatowej. Jest twórcą Teatru Szczęście w Krakowie.


Część koncertowa rozpocznie się o godz. 16:00 występem Zespołu Regionalnego „Limanowianie” im. Ludwika Mordarskiego. Zespół, który istnieje od niespełna 50 lat, nie tylko stanowi kulturalną wizytówkę naszego regionu, ale nie może go zabraknąć na licznych wydarzeniach organizowanych w naszym mieście. Zespół kierowany przez Jacka Smagę i na co dzień działający przy Limanowskim Domu Kultury, może poszczycić się wieloma osiągnięciami na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim, a prezentowane żywiołowe programy zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród publiczności.


Zanim nastąpi wieczorna część koncertowa, plac przed sceną ponownie będzie należeć do dzieci, a to za sprawą Magdaleny Majewskiej Fudały, która od godz. 16:45, która zaprosi wszystkich do zabawy w autorskim programie animacyjnym. Magdalena Majewska Fudała to wokalistka muzyki rozrywkowej, obdarzona głosem o wyjątkowej, ciepłej barwie. Laureatka wielu nagród i wyróżnień na festiwalach muzycznych w całej Polsce, m.in. zdobywczyni Bursztynowego Mikrofonu na Festiwalu w Gdyni


O godz. 18:00 w swoim najnowszym repertuarze wystąpi Orkiestra Dęta „Echo Podhala”. Zespół działający przy Limanowskim Domu Kultury pod kierunkiem Marka Michalika jest od ponad 90 lat kulturalnym ambasadorem Limanowej. Zdobywając liczne nagrody na konkursach i festiwalach, orkiestra rozsławia miasto i region w Polsce i Europie. Orkiestra jest najdłużej działającym zespołem upowszechniającym kulturę muzyczną na terenie Miasta Limanowa i na stałe wpisała się w jego pejzaż kulturalny.


Dni Limanowej dają szansę również młodym artystom na pokazanie się publiczności i zaprezentowanie swojego talentu. O godz. 18:45 będzie miał miejsce koncert wokalistek „WOW ‘18” - wakacyjnego obozu wokalnego z Martą Florek.


Niedzielny wieczór należeć będzie natomiast do dwóch zespołów, które porwą publiczność do tańca. O godz. 19:30 na scenie pojawi się zespół Góralsi. Tworzy go sześciu młodych muzyków, zafascynowanych kulturą górali białych. Oprócz muzyki folkowej grają również odpowiednio zaaranżowane covery utworów popularnych, co powoduje, że przy ich repertuarze świetnie bawią się ludzie o różnych upodobaniach muzycznych i z każdej grupy wiekowej. Dają koncerty w całej Polsce, a także poza granicami kraju. Potrafią nawiązać świetny kontakt z publicznością, dzięki czemu ich koncerty cechuje żywiołowość i po prostu dobra zabawa.
 

Folkowe brzmienia popłyną ze sceny również za sprawą zespołu „Lachersi”, którzy od godz. 21:00 zagrają nam tradycyjne melodie Lachów Sądeckich, Limanowskich i Szczyrzyckich, ozdobione barwnymi dźwiękami trąbki i klarnetu, we współcześnie brzmiących aranżacjach. W ich wykonaniach pieśni ludowych można usłyszeć prawdziwą, lachowską gwarę. Repertuar zespołu dopełniają autorskie kompozycje nawiązujące do tradycji rodzimego folkloru. Koncerty to dla Lachersów serdeczne spotkania z publicznością, pełne zabawy, śpiewu, a czasem refleksji płynącej z doświadczeń wielu pokoleń.
 

Pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka do godz. 23:00 przy dźwiękach największych hitów klubowej muzyki zakończą drugi dzień oraz całe Dni Limanowej 2018, a organizatorzy zaproszą wszystkich do wspólnej zabawy w roku 2019.


Dni Limanowej to jednak nie tylko scena. Na terenie przed Limanowskim Domem Kultury nie zabraknie wesołego miasteczka, gastronomii czy stoisk komercyjnych i z regionalnymi produktami. Podczas tegorocznych Dni Limanowej odbędzie się również Drugi Konkurs Krótkofalarski „O Puchar Burmistrza Miasta Limanowa” organizowany przez Radioklub Beskid działający przy LDK.


To wszystko i wiele więcej będzie czekać na każdego kto w dniach 21-22 lipca przybędzie na plac przed Limanowskim Domem Kultury.


Szczegóły i program Dni Limanowej 2018 na plakacie oraz stronach: www.ldk.limanowa.pl, www.fb.com/LimanowskiDomKultury.


ZAPRASZAMY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy