bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Dźwięki dzieł Mozarta, Vivaldiego i Moniuszki rozbrzmiały w limanowskiej Bazylice


Poznański Kwintet Akordeonowy, prowadzący swą działalność artystyczną od ponad trzydziestu lat, zachwycił limanowską publiczność wirtuozerią i doborem repertuaru podczas ostatniego z trzech tegorocznych jubileuszowych XX Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej.

W ubiegły piątek 25 września mieliśmy przyjemność gościć w Limanowej Poznański Kwintet Akordeonowy w składzie Jerzy Siemak, Jarosław Buczkowski, Waldemar Marek Książczyk, Karol Jankowski, Roman Rydz.

Repertuar, który artyści przygotowali na ten sierpniowy wieczór obejmował dzieła takich mistrzów jak Wolfgang Amadeusz Mozart, Leon Boëllmann, Tomaso Albinoni, Henri Mulet, Antonio Vivaldi, Stanisław Moniuszko, Petr Eben, Astor Piazzolla, Wiktor Gridin oraz Charles-Marie Widor.

Ponad godzinny pokaz wirtuozerii muzyków zakończył się kilkoma bisami i niekończącymi się brawami limanowskiej publiczności, która po występie miała okazję porozmawiać z artystami w sympatycznej atmosferze, nie szczędząc im komplementów.

Mamy nadzieję, że dobór tegorocznego repertuaru minionych, jubileuszowych XX Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej zostanie w Państwa pamięci i zachęci do udziału w kolejnych koncertach za rok.

Honorowy patronat nad festiwalem sprawował proboszcz parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Kierownictwo artystyczne podobnie jak w poprzednich latach spoczywało w rękach prof. Ireneusza Wyrwy, który jak zawsze poprzez słowo wiążące wprowadzał nas podczas koncertów w świat muzyki.

Od dwudziestu lat wydarzenie organizuje Limanowski Dom Kultury.

Jubileuszowe XX Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu pod nazwą: "Muzyka".

Sponsorami wydarzenia byli Bank Spółdzielczy w Limanowej oraz Restauracja "Siwy Brzeg".

TUTAJ można obejrzeć galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy