bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Echo Podhala” i „Limanowianie” wystąpili podczas III Jarmarku św. Marii Magdaleny


23 lipca w Parku Miejskim w Limanowej miał miejsce III Jarmark św. Marii Magdaleny. Program wydarzenia skupiony na okresie 20-lecia Międzywojennego obfitował w koncerty, pokazy, gry i oczywiście stoiska z produktami regionalnymi oraz rękodziełem. Na scenie wystąpili także Orkiestra Dęta „Echo Podhala” oraz Zespół Regionalny „Limanowianie”.


Jarmark św. Marii Magdaleny to wydarzenie cykliczne, organizowane przez Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej oraz Miasto Limanowa, które każdego roku przenosi nas w inny okres z historii naszego miasta. W przeciągu ostatnich dwóch lat odbyliśmy podróż do początków Limanowej oraz do okresu galicyjskiego.


Podczas niedzielnego popołudnia, swój koncert dała działająca przy Limanowskim Domu Kultury Orkiestra Dęta „Echo Podhala”, która najpierw poprowadziła marszowym krokiem korowód z limanowskiego rynku do parku, a następnie na scenie zagrała polskie piosenki wojskowe i marsze.

Zaraz po nich na scenie pojawił się Zespół Regionalny „Limanowianie”, który zaprezentował zgromadzonej publiczności tańce i przyśpiewki Lachów Limanowskich.


Jednym ze współorganizatorów wydarzenia był Limanowski Dom Kultury.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy