bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Jubileuszowa 40. Limanowska Słaza


Wielkimi krokami zbliża się jedno z największych wydarzeń folklorystycznych w Małopolsce.

Limanowska Słaza” - bo o tym właśnie festiwalu mowa - od czterdziestu lat organizowana jest przez Limanowski Dom Kultury. Podczas swojej wieloletniej historii zgromadziła ogromną publiczność i wielu fantastycznych artystów na scenie. To dzięki „Limanowskiej Słazie” folklor ziemi limanowskiej jest znany i ceniony w całej Polsce, a jego poziom jest naprawdę wysoki.

Festiwal ma zasięg powiatowy, a powiat limanowski jest bardzo bogaty i różnorodny etnograficznie co sprawia, że festiwal jest interesujący dla publiczności.

Na jubileusz 40-lecia festiwalu organizatorzy przygotowują wiele atrakcji, których nie było do tej pory na Limanowskiej Słazie”. Obok Limanowskiego Domu Kultury można już od sierpnia oglądać wystawę zapowiadającą jubileusz, a już niebawem w korytarzach LDK będzie można podziwiać o wiele bardziej rozbudowaną prezentację zdjęć dotyczącą festiwalu. W trakcie realizacji jest także film dokumentalny, którego premiera odbędzie się w niedzielę 9 listopada podczas uroczystych obchodów jubileuszu.

Już teraz zachęcamy do zgłaszania zespołów, grup i solistów na festiwal. Regulamin i karty zgłoszeń dostępne są poniżej do pobrania.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy