bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Kobieta sukcesu” i „Moja miłość” od 16 marca w kinie Klaps


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia komedii, w której miłość i humor łączą się dając niezwykle interesującą mieszankę prowadzącą do sukcesu oraz fabularnej opowieści o Rachel Joy Scott – pierwszej (spośród 13) ofiary strzelaniny w Columbine High School, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku. „Kobieta sukcesu” oraz „Moja miłość” od 16 marca w kinie Klaps!


Główną bohaterką „Kobiety sukcesu” jest Mańka (Agnieszka Więdłocha), szefowa firmy w wielkim mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania kobieta zastaje Lilkę (Julia Wieniawa), młodszą siostrę uosabiającą chaos, tak obcy perfekcyjnej Mańce. W jej życie – za sprawą psa i przypadku – wkracza również Piotr (Bartosz Gelner), którego wbrew sobie i mimo serii nieporozumień zdaje się przyciągać. Jako przebojowa kobieta sukcesu Mańka nie zamierza się poddawać i skupia się na walce o przetrwanie firmy oraz zdemaskowanie oszustów. Czy nie straci przez to z oczu siostrzanej przyjaźni i szansy na miłość?

„Kobieta sukcesu” to lekka i przewrotna komedia romantyczna o tym, że kiedy wydawać by się mogło, że straciliśmy wszystko, tak naprawdę dostajemy od losu to, co najcenniejsze.
 

Główną bohaterką filmu „Moja Miłość” jest siedemnastoletnia Rachel Joy Scott, pierwsza ofiara śmiertelna strzelaniny w Columbine High School. Na podstawie pozostawionych przez Rachel dzienników, twórcy filmu odtworzyli jej życie – dzieciństwo w rozbitej rodzinie, wychowanie przez głęboko religijną matkę, młodzieńcze poszukiwania siebie, pierwsze zauroczenia i edukację. Przede wszystkim film „Moja Miłość” jest jednak opowieścią o odkrywaniu przez młodą dziewczynę swojej wiary, o poszukiwaniu Boga i podążaniu za jego głosem. „Gdzie teraz jest Twój Bóg? Czy nadal w niego wierzysz?” pyta z obłędem w oczach szkolny kolega Rachel, mierząc do niej z broni. „Wiesz, że tak” – odpowiada dziewczyna. „Więc idź do niego!” – krzyczy Eric Harris oddając strzał w głowę Rachel.

Oprócz obserwowanej na ekranie historii dorastania Rachel Scott, film ma też drugą warstwę. Są to fragmenty autentycznych dzienników dziewczyny, odnalezionych po jej śmierci. To z dzienników widz dowiaduje się najwięcej o Rachel, widzi, jak rozwija się jej osobowość i wiara, razem z bohaterką przeżywa kryzysy, zwątpienia, z bliska obserwuje dojrzewanie do życiowych decyzji.
 


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.


Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej


Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy