bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Koncert z cyklu "Kameralnie-Kulturalnie" z zespołem Cinemon


26 kwietnia w sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury będziemy gościć krakowski zespół Cinemon. Koncert jest kolejną częścią cyklu "Kameralnie-Kulturalnie" organizowanego przez LDK. 

Cinemon to najnormalniejszy w świecie rock’n'roll. W pakiecie: skakanie po scenie, rozwalanie sprzętu, rozstrojone gitary, machanie włosami, tupanie nogą. Gdy odejmiemy te elementy pozostaje po prostu dobry pop – smutne lub wesołe, ale zawsze wpadające w ucho melodie w wykonaniu trio wokalno-instrumentalnego.

Zespół powstał w 2005 roku w Krakowie jako trio gitara-bas-perkusja. Założenie zespołu miało jasno określony cel: ma być „inaczej i nietypowo”. W muzyce od początku była nieskrępowana energia, wolność często zahaczająca o absurd czy awangardę, ale też nieco bardziej rozbudowana forma, zabawy rytmem i tonacją. Stylistycznie muzyka rozpościerała się pomiędzy rock’n'rollem, narkotyczną awangardą, inspiracją klasyką i rockiem progresywnym. Kilka lat działalności zespołu zwieńczone zostało wydaniem pierwszego LP w 2009.

Wyrobiwszy sobie pewną pozycję jako zespół progresywny, Cinemon postanowił...zacząć od początku. Powrócić do korzeni. Rock'n'roll, mimo że zawsze obecny w muzyce zespołu, nie miał okazji ujawnić się w pełni aż do 2011 kiedy to w składzie zespołu zaszły poważne zmiany.
W takiej formie Cinemon porzucił dotychczasowy materiał i rozpoczął nowe życie jako rock'n'rollowe trio szukające inspiracji w "starym rocku": od Beatlesów, poprzez norweskie Big Bang, do Jacka White'a (niektórzy mówią też, że słychać w ich muzyce brzmienie Seattle).

W takiej postaci Cinemon nagrał kolejne dwa albumy (Three Days EP w 2011 oraz Perfect Ocean w 2013), zagrał ponad sto koncertów w kraju i zagranicą (Słowacja, Austria, Norwegia), pojawił się na festiwalach takich jak Sonisphere (w line-upie m.in. z Metallicą, Black Label Society), T-Mobile Nowe Horyzonty (w line-upie m.in. z Tomahawk), Slot Art Festival, wział udział w kilkunastu przeglądach-konkursach.

Zapraszamy na potężną dawkę rock and rolla w najbliższą sobotę 26 kwietnia o godzinie 20:00.

Bilety w cenie 7 zł do nabycia przed koncertem.


fot. https://www.facebook.com/cinemonpl

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy