bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Król Maciuś" - już jutro zapraszamy na spektakl dla dzieci!


Limanowski Dom Kultury zaprasza wszystkich najmłodszych do wyruszenia w teatralną podróż śladami Lisa Witalisa, króla Maciusia, Pana Maluśkiewicza, Gajowego Chrobotka i pasterza Józefa. Na następny, trzeci już spektakl zapraszamy 19 lipca o godz. 11:00!

 

Spektakl "Król Maciuś" opowiada historię małego chłopca, który w wieku 10 lat musiał stanąć na czele swojego królestwa w bardzo odpowiedzialnej roli króla. W czasie spektaklu dzieci przekonają się, że dorosłość nie jest taka jak nam się do końca wydaje. Wcale nie można robić czego się tylko chce, a już na pewno nie jest tak, że nikogo nie trzeba pytać o zdanie. W rzeczywistości trzeba podejmować decyzję i być za nie odpowiedzialnym. Trzeba pamiętać, że wszystko co robimy niesie za sobą jakieś konsekwencje nie tylko dla nas, ale też dla innych. Tego wszystkiego dzieci nauczą się w czasie wspaniałej zabawy, którą gwarantuje im spektakl. Jest w nim mnóstwo humoru i wspólnego działania, bo jak się okaże wspólnymi siłami można zdziałać naprawdę wiele. Pojawi się też mnóstwo zaskakujących postaci.

 

Bilety w cenie 15 zł można nabyć w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/5698.

 

Wszystkie wakacyjne spektakle zaprezentuje śląska grupa O!Teatr. To jedyny projekt w Polsce, który łączy elementy komediowo-kabaretowe z lalkowym teatrem dla dzieci. Fakt, że wywodzą się z krakowskiego środowiska artystyczno-kabaretowego wpłynął na wypracowanie ich własnego charakterystycznego stylu i metody aktorskiej. Komizm ich przedstawień nie jest banalny, co pokazują zarówno reakcje dzieci jak i dorosłych. Poprzez śmiech, emocje i różne zabiegi interaktywne wciągają małego widza w wir scenicznych wydarzeń, przez co nie jest on tylko biernym obserwatorem, ale razem z aktorami wpływa na losy bohaterów spektakli.

Tematyka przedstawień oparta jest na rodzimych i zagranicznych mistrzach dziecięcej literatury oraz klasycznych tekstach, które aktorzy adaptują w treści dopasowane do wieku widza. Teatr poprzez zabawę przekazuje wartości i zasady, którymi mały człowiek powinien kierować się w życiu.

Ważnym elementem ich przedstawień jest scenografia, która jest nie tylko tłem, ale i równoprawnym środkiem wyrazu. Korzystają z wielu technik i rozwiązań i nieustannie zaskakują. Aktorom partnerować będą lalki. Jak sami podkreślają "zawsze zdumiewa nas jaka żywa relacja powstaje, w czasie przedstawienia, między widzem, a animowaną lalką. Wypływa ona z relacji aktor-lalka. Ten martwy przedmiot w rękach animatora ożywa, nabiera cech i osobowości, staje się partnerem dialogu...reszty dopełnia już wyobraźnia dziecka. Lubimy nasze lalki, lubimy je tworzyć i ożywiać. Obserwacja jak wielką sympatię zyskują wśród dzieci jest dla nas ogromną radością naszej pracy."

 

W trakcie tegorocznych wakacji będziemy mieli okazję również zobaczyć:

2.08, godz. 11:00 - WIELKA WYPRAWA PANA MALUŚKIEWICZA (więcej o spektaklu TUTAJ)

9.08, godz. 11:00 - BAJKA O GAJOWYM CHROBOTKU (więcej o spektaklu TUTAJ)

16.08, godz. 11:00 - JAK PASTERZ JÓZEF EGIPT URATOWAŁ (więcej o spektaklu TUTAJ)

 

ZAPRASZAMY!

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy