bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Limanowskie Kino Klaps po raz kolejny na listach kin z dofinansowaniem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Wśród kin, które otrzymały dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w drugim naborze wniosków w ramach programów Rozwój Kin w priorytecie Modernizacja Kin i Cyfryzacja Kin po raz kolejny znalazło się limanowskie Kino Klaps.
To sukces i radość dla zespołu LDK. Przyznane dofinansowanie cieszy ty bardziej, że jesteśmy na etapie kompletowania wyposażenia do nowych sali kinowych w rozbudowywanym budynku przy Bronisława Czecha 4.

Dzięki dotacji w wysokości 90 000,00 złotych i środkom własnym, oraz wsparciu miejskiego samorządu, kino zakupi nowe fotele do sali widowiskowej i konferencyjno – kinowej, dzięki temu po rozbudowie kino dysponować będzie dwoma salami kinowymi. To dofinansowanie otrzymaliśmy w priorytecie Modernizacja Kin, z kolei w priorytecie Cyfryzacja Kin udało się nam otrzymać dofinansowanie w wysokości 78659,00 zł co stanowi połowę całkowitego kosztu zadania, jakie planuje zrealizować kino. W ramach tego projektu zakupiony zostanie zestaw cyfrowy do drugiej sali kinowej Kina Klaps oraz przeprowadzone zostanie szkolenie dla kinooperatorów.

Przewidywany koszt realizacji oby zadań to 285961 złotych.

Realizacja tych projektów pozwoli na zakończenie prac przy powstawaniu profesjonalnych sali kinowych z najnowszą technologią, w najwyższej klasy jakości dźwięku i obrazu, niewątpliwie zwiększy się atrakcyjność kina KLAPS, przyczyniając się także do rozszerzenia i podniesienia jakości oferty filmowej, kulturalnej i edukacyjnej skierowanej również do osób niedosłyszących.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy