bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Najpiękniejsze pisanki wybrane!


Zakończył się II etap I konkursu plastycznego "Kreatywna Pisanka". Spośród 7 biorących w nim udział pisanek jury rozdysponowała miejsca i nagrody. W konkursie brały udział przedszkola i oddziały przedszkolne z terenu Miasta i Gminy Limanowa.

 

Celem konkursu było ukazanie piękna i pielęgnowanie tradycji świąt Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych dzieci, rozbudzanie wyobraźni i kreatywności wśród dzieci, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik, integracja dzieci poprzez wspólną działalność plastyczną, promowanie aktywności twórczej dzieci, aktywizacja grup przedszkolnych i możliwość prezentacji swoich prac na terenie Limanowej.

Konkurs był adresowany do dzieci przedszkolnych uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Miasta i Gminy Limanowa. Jest to nowa inicjatywa Limanowskiego Domu Kultury, realizowana w formie II etapów, w trakcie których zadaniem uczestników było przygotowanie przestrzennej pisanki. Mamy nadzieję, że konkurs ten stanie się piękną tradycją i z roku na rok będziemy mogli cieszyć się z pomysłowych i starannie wykonanych ozdób.

Jury konkursu miało nie lada wyzwanie. Wszystkie 7 pisanek, biorących udział w II etapie, były nie tylko kreatywne w myśl idei konkursu, ale i wykonane z dbałością o najmniejsze detale. Wielką satysfakcję sprawia fakt, że nadesłane razem z pracami zdjęcia, pokazywały ile radości i entuzjazmu wzbudzała praca nad pisankami wśród dzieci, jak i ich opiekunów. Niestety, minusem każdego konkursu jest to iż nie może być kilku wygranych i jury musiało podjąć decyzję. Niemniej jednak, w planach organizatorów jest wyeksponować wszystkie pisanki na terenie miasta Limanowa co z pewnością nada koloru i sprawi, że nadchodzące święta mimo tak trudnej rzeczywistości, będą nieco bardziej pozytywne i wesołe. O miejscach pobytu pisanek poinformujemy już wkrótce.

 

Organizatorzy oraz jury konkursowe gratuluje wszystkim nagrodzonym i biorącym udział w konkursie, a także dziękuje dzieciom oraz ich opiekunom za wkład pracy, zaangażowanie i podjęcie się tego nie łatwego wyzwania.

 

Galeria zdjęć nagrodzonych pisanek oraz z prac nad ich wykonaniem na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/galerie/i-konkurs-plastyczny-kreatywna-pisanka

 

Poniżej prezentujemy protokół z posiedzenia Jury:

 

PROTOKÓŁ
z posiedzenia Komisji Artystycznej
II etapu
I Konkursu Plastycznego „Kreatywna Pisanka”
23.03.2021 r.
Limanowski Dom Kultury


Komisja w składzie:
    -    dr Jacek Dudek - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby, wykładowca na macierzystej uczelni;
    -    Karolina Cygnar - absolwentka Liceum Plastycznego w Rzeszowie, studentka Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, stypendystka Ministra Kultury na rok 2021;
    -    Zofia Ślezak – absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu, instruktor plastyk w Limanowskim Domu Kultury;
    -    Joanna Dębska - kulturoznawca, Instruktor ds. organizacji imprez i kina Limanowskiego Domu Kultury

po ocenieniu prac postanowiła przyznać następujące miejsca i nagrody:

I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł dla Szkoły Podstawowej Nr 2 w Limanowej – oddział przedszkolny.

II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł dla Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie – oddział przedszkolny.

III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł dla Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Limanowej.

Wyróżnienia i nagrody rzeczowe w kwocie 300 zł każda dla Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu – oddział przedszkolny, Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola „Chatka Małego Skrzatka” w Mordarce, Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola „Chatka Małego Skrzatka” w Limanowej oraz Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Limanowej.

 

Nagrody ufundowali:

- Starostwo Powiatowe w Limanowej
- MZGKiM Limanowa
- Firma Budowlana Gurgul
- Zakład elektroinstalacyjny Electrical Wilhem Mrożek
- Agencja Ubezpieczeniowa Doratex

- Stefan Hutek

- Partner - Alma Stach, Król Sp. j.
                 
Na tym protokół zakończono i podpisano

 

Patronat Honorowy nad konkursem objęli Mieczysław Uryga Starosta Limanowski oraz Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa. 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy