bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Nowy sezon 2018/2019 - trwają zapisy do pracowni i zespołów LDK!


Limanowski Dom Kultury rozpoczyna zapisy na warsztaty i do zespołów w sezonie 2018/2019. Do 28 września chętni mogą zapisywać się osobiście bądź telefonicznie w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury, który aktualnie znajduje się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ul. Reymonta 3 w Limanowej .
Poniżej prezentujemy program warsztatów i zajęć:

ROBOTYKA - zajęcia rozpoczną się 1 października 2018 r. o godzinie 16:00 i będą się odbywać w każdy kolejny poniedziałek. Na zajęcia zapraszamy dzieci od 5 roku życia.

Koszt zajęć: 40,00 zł / 2 h

Na warsztatach zbudujesz i zaprogramujesz prawdziwe roboty LEGO, poznasz czujniki wykorzystywane w automatyce, będziesz sterował robotami za pomocą komputera, smartfonu oraz mikrokontrolerów, poznasz tajniki automatyki, robotyki i programowania, weźmiesz udział w prawdziwych walkach robotów.

Organizatorzy zapewniają wszelkie materiały potrzebne do prowadzenia zajęć.


PRACOWNIA PLASTYCZNA
- grupa młodsza (od 8 do 12 lat) - godz. 16:00 - koszt: 40,00 zł/miesiąc. Zajęcia będą odbywać się we wtorki.
- grupa starsza (od 12 lat) - godz. 16:00 - koszt: 40,00 zł/miesiąc. Zajęcia będą odbywać się w środy.

Na zajęciach dzieci poznają i będą rozwijać umiejętności malarskie oraz rękodzielnicze. Malowanie na płótnie, malowanie na tkaninach, metaloplastyka, malowanie na szkle, rysunek odręczny itp. - wszystko to czeka na uczestników zajęć plastycznych.

Warsztaty prowadzi pani Wiesława Frączek.


PRACOWNIA PLASTYCZNA DLA SENIORÓW - w każdy czwartek o godz. 11:00 (jedne zajęcia trwają 2 godziny). Koszt: specjalna zniżka dla seniorów: 20,00 zł miesięcznie.

Na zajęciach pod opieką instruktora seniorki i seniorzy wyczarowują rożne prace w zastosowaniem wielu technik: dequpagea`u, metaloplastyki, pracy z filcem, florystyki. Wszystkie prace można potem zabrać do domu.

Zajęcia prowadzi pani Wiesława Frączek


PRACOWNIA RYSUNKU - zajęcia odbywają się we czwartki od godziny 16:30 i trwają dwie godziny. Dla osób od 14 roku życia.

Rysunek między innymi pozwala na: rozwijanie zmysłu estetycznego, wrażliwości i spostrzegawczości, kształtowanie umiejętności wyrażenia swoich emocjonalnych przeżyć za pomocą rysowania, rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych, doskonalenie umiejętności koncentracji uwagi na wykonywanym zadaniu.
Podczas zajęć uczestnicy będą poznawać narzędzia rysunkowe tj. ołówek, węgiel, tusz, pastel, kredka i wiele innych, które posłużą do tworzenia prac. Plenery, rysunek postaci, martwej natury i wiele innych ciekawych zajęć praktycznych i merytorycznych - to wszystko czeka na uczestników nowych warsztatów.

W ramach opłaty miesięcznej Limanowski Dom Kultury zapewnia wszystkie materiały dla uczestników.

Ilość miejsc ograniczona - 10 osób!

Odpłatność za miesiąc wynosi: 50,00 zł.

Zajęcia prowadzi pani Wiesława Frączek.

ROBÓTKI RĘCZNE DLA SENIORÓW - zajęcia prowadzi Stanisława Oleksy. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się co czwartek od godz. 13:00.

W każdą środę seniorzy z terenu Limanowej spotykają się w Limanowskim Domu Kultury aby tworzyć różne piękne rzeczy, ale także aby porozmawiać i spędzić miło czas. Pani Stanisława Oleksy dba o to, aby podczas tych spotkań seniorom nie brakowało pomysłów na twórcze spędzenie czasu. Prace stworzone podczas zajęć można było podziwiać podczas Dnia Matki czy Limanowskiej Słazy, a same spotkania są również szansą na różne wspólne wyjazdy (do teatru, kina) oraz wspólne spotkania (andrzejkowe, ostatkowe).


LIMANOWSKA ORKIESTRA KAMERALNA - dla osób od 16 roku życia - godz. 19:00. Próby orkiestry odbywają się w poniedziałki - bezpłatnie.

W ramach członkostwa w orkiestrze zapewniamy atrakcyjny materiał nutowy, regularne koncerty, doskonalenie swoich umiejętności m. in. poprzez udział w kursach, warsztatach rozwijających potencjał twórczy oraz nagrania audio-wizualne wraz z transmisją on-line. Dysponujemy własną salą prób oraz pomieszczeniem do indywidualnego ćwiczenia, obszerną biblioteką nutową i płytową wraz z profesjonalnym zapleczem technicznym.

Kierownikiem artystycznym orkiestry jest pan Sebastian Szymański.


ZESPÓŁ REGIONALNY "LIMANOWIANIE" - dla osób od 14 roku życia - godz. 17:00-19:00. Próby zespołu odbywają się we wtorki i piątki - bezpłatnie.

Jeśli twoją pasją jest folklor, taniec oraz dziedzictwo kulturowe naszego regionu Zespół Regionalny „Limanowianie” to miejsce stworzone dla ciebie. Będąc członkiem zespołu, nie tylko nauczysz się tańczyć i śpiewać, ale poznasz naszą kulturę i przyczynisz się do jej popularyzacji w Polsce oraz za jej granicami. Nabór do zespołu trwa!

Kierownikiem zespołu jest pan Jacek Smaga. Choreografem zespołu jest pani Iwona Gawlak.


ZESPÓŁ REGIONALNY "LIMANOWIANIE" - GRUPA DZIECIĘCA - dla dzieci od 6 roku życia - godz. 16:00. Próby zespołu odbywają się w piątki - bezpłatnie.

Podczas zajęć dzieci poznają kulturę regionu, tutejsze tańce oraz pieśni, być może również zarażą się pasją do folkloru.

Zajęcia poprowadzi Jacek Smaga Kierownik zespołu "Limanowianie" /choreograf Iwona Gawlak.


PRACOWNIA CERAMICZNA - 2 grupy (od 8 lat) - godz. 16:00-18:00 - koszt: 40,00 zł/miesiąc. Zajęcia w pracowni odbywają się we wtorki i w czwartki.

Podczas zajęć uczestnicy poznają techniki wytwarzania ceramiki. Pod okiem instruktora będą tworzyć prace, które następnie zostaną wypalone w nowym, profesjonalnym piecu zakupionym specjalnie na potrzeby pracowni.

Zajęcia prowadzi pan Andrzej Giza.


ORKIESTRA DĘTA "ECHO PODHALA" - dla osób od 13 roku życia - 19:00-21:00. Próby orkiestry odbywają się w czwartki - bezpłatnie.

Orkiestra "Echo Podhala" jest najdłużej działającym zespołem upowszechniającym kulturę muzyczną na terenie Miasta Limanowa. Do udziału w orkiestrze zapraszamy każdego kto ma talent, gra na instrumentach dętych i chciałby kontynuować tworzenie kulturalnej historii miasta Limanowa.

Orkiestrę prowadzi Kierownik artystyczny pan Marek Michalik oraz Koordynator pan Eugeniusz Szubryt.


TEATR "CO SIĘ STAŁO?!" - dla osób od 16 roku życia - godz. 9:00-11:00. Próby grupy teatralnej odbywają się w sobotybezpłatnie.

Teatr "Co się stało ?!" działa przy Limanowskim Domu Kultury od 2009 roku. W swoim dorobku ma występy nie tylko na lokalnej scenie, ale również spektakle wyjazdowe w tym na profesjonalnych festiwalach teatralnych w Polsce. Jeśli czujesz, że masz talent aktorski to miejsce idealne dla Ciebie!

Pieczę artystyczną nad członkami grupy teatralnej trzyma Marcin Król.


WARSZTATY GITAROWE - dla dzieci od 8 roku życia - godz. 9:00. Zajęcia odbywają się w soboty. Grupa maksymalnie 12 osobowa. Zajęcia trwają 1,5 godziny. Koszt warsztatów: 60,00 zł miesięcznie.

Zapraszamy przyszłych wirtuozów instrumentu. Na zajęciach uczestnicy będą mogli poznać różne techniki gry na gitarze, improwizację, teorię muzyki i kreatywności.

Zajęcia prowadzi instruktor pan Ireneusz Fołta.


SPOTKANIA Z RADIOKLUBEM - dla dzieci od 8 roku życia - godz. 18:00. Spotkania odbywają się w piątki - bezpłatnie.

Radioklub Beskid działa przy Limanowskim Domu Kultury i zrzesza pasjonatów łączności na radiowych falach. Tematem spotkań będzie nie tylko obsługa stacji radiowych do wykonywania połączeń, ale również wiele zagadnień technicznych, informatycznych, radiokomunikacyjnych, sportowych, z językoznawstwa czy geografii. Uczestnicy będą łączyć się z całym światem, a potwierdzeniem połączeń będą karty QSL.


Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać osobiście w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury, który aktualnie znajduje się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 przy ul. Reymonta 3 w Limanowej  lub pod numerem telefonu: 18 337 1603.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Zapisy będą prowadzone do 28 września bądź do wyczerpania miejsc.

Warsztaty ruszają od 1 października 2018.

Pełny program zajęć znajduje się TUTAJ.


Plakat opracowano o: Infographic plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com oraz Szkoła zdjęcie utworzone przez kstudio - pl.freepik.com

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy