bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Obchody Święta Niepodlegości


Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda zaprasza na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które potrwają od 9 do 11 listopada. 

W piątek 11 listopada 2016 r. jak co roku uczcimy w Limanowej Niepodległą Rzeczpospolitą, ciesząc się z 98. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Jest to dzień szczególny- okazja zarówno do wspólnie przezywanej radości, jak i godnego honorowania pamięci o naszych narodowych bohaterach.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się 9 listopada w Łososinie Górnej, gdzie o godz. 12:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, apel poległych oraz składanie kwiatów przy Pomniku Legionistów.

Następnie, 10 listopada, uroczystości przeniosą się do Limanowskiego Domu Kultury, gdzie będzie miał miejsce XV Turniej Szachowy o Puchar Niepodległości, a wieczorem, o godz. 17:00, w sali widowiskowej LDK będzie mieć miejsce uroczysta Sesja Rady Miasta z okazji 98- rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, montaż słowno-muzyczny „A to Polska właśnie” w wykonaniu uczniów ZSS Nr 1 w Limanowej oraz patriotyczna wieczornica „Wyśpiewać Niepodległość” z udziałem dzieci przedszkolnych, młodzieży oraz limanowskich chórów. 

Główne uroczystości będą mieć miejsce 11 listopada na płycie limanowskiego rynku, gdzie od godz. 10:30 będziemy świadkami rekonstrukcji historycznej  „INSPEKCJA KOMENDANTA PIŁSUDSKIEGO - TU CZUŁEM SIĘ W OJCZYŹNIE”, zorganizowanej przez Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914, przy asyście Związku Strzeleckiego "Strzelec", Stowarzyszenia „Kasztanka” z Laskowej, Grupy Konnej Rekonstrukcji Historycznej w barwach I pułku Ułanów Krechowieckich oraz zuchów i harcerzy z Drużyny "Dzieci Gór”.

Kolejną częścią obchodów będzie apel pamięci, wiwat armatni - z okazji 98.rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, koncert Orkiestry Dętej „Echo Podhala” oraz wypuszczenie w niebo 1000 biało-czerwonych balonów. O godz. 11:15 nastąpi przemarsz ulicami miasta pod Pomnik  Nieznanego Żołnierza wzniesiony w 100-lecie Powstania Listopadowego  przy ul. M. B. Bolesnej. Tam będzie mieć miejsce modlitwa oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

Uroczystości zakończy o godz. 12:00 Msza Święta w Limanowskiej Bazylice w intencji Ojczyzny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w miejskich obchodach Święta Niepodległości, które zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci z są jedną z najpiękniejszych lekcji patriotyzmu.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy