bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Ogłaszamy zapisy na zajęcia stałe 2023/2024 - AKTUALIZACJA


Z przyjemnością ogłaszamy otwarcie zapisów na naszą nową edycję stałych zajęć w Limanowskim Domu Kultury!
To wyjątkowa okazja dla wszystkich grup wiekowych, od najmłodszych po seniorów, by odkrywać swoje talenty, rozwijać pasje i czerpać radość z aktywności kulturalnych. Nasze stałe zajęcia to nie tylko doskonały sposób na naukę, ale również możliwość nawiązania nowych przyjaźni i wspólnego spędzania czasu w twórczym otoczeniu. Wszystkie działania warsztatowe prowadzone będą w siedzibie Organizatora przy ul. Bronisława Czecha 4.
Zapisy ruszają już teraz! Nie zwlekajcie, ilość miejsc jest ograniczona!
Zapisy do poszczególnych grup zajęciowych przyjmowane są osobiście w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury przy ul. Bronisława Czecha 4 lub telefonicznie pod nr 18/3371603 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 do dnia 30 września 2023 roku.
Należy pamiętać, że dokonując zapisu drogą telefoniczną należy bezwzględnie wypełnić Kartę Uczestnika Zajęć i dostarczyć ją na pierwsze zajęcia wraz z potwierdzeniem dokonania opłaty.
Podczas zapisów w pierwszej kolejności liczy się kolejność zgłoszeń, a następnie dokonanie wpłaty za zajęcia na podany poniżej numer konta bankowego. Ostatecznym warunkiem udziału w warsztatach jest opłacenie uczestnictwa.
Nie spełnienie powyższych warunków skutkuje skreśleniem z listy.
Wpłaty należy uiścić przelewem w terminie do dnia 30 czerwca 2023 roku na rachunek bankowy Limanowskiego Domu Kultury:
54 8804 0000 0000 0024 5906 0001
W tytule przelewu należy podać: Imię i nazwisko Uczestnika, nazwę zajęć, miesiąc za który jest dokonywana opłata
Po dokonaniu przelewu prosimy o niezwłoczne przesłanie dowodu wpłaty na adres mailowy: biuro@ldk.limanowa.pl
Przed wypełnieniem Karty Uczestnika Zajęć należy bezwzględnie zapoznać się z Regulaminem zajęć stałych 2023/2024 organizowanych przez Limanowski Dom Kultury.
Regulamin oraz Karta Uczestnika Zajęć znajdują się do pobrania pod niniejszą informacją.
 
KÓŁKO SZACHOWE
Zapraszamy do udziału w naszym kółku szachowym, dedykowanym miłośnikom gier strategicznych. To doskonała okazja do rozwijania swoich umiejętności, doskonalenia strategii i rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Podczas naszych spotkań nie tylko grać będziemy w szachy, ale również zgłębiać teorię i praktykę, analizować partie, rozwijać strategię oraz doskonalić taktykę.

Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku od 5 lat.
Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godzinach od 15:30 do 17:00.
Zajęcia bezpłatne.
Więcej informacji o zajęciach można znaleźć klikając TUTAJ
Instruktor: Ryszard Ewert - wieloletni pasjonat gry w szachy, a także nauczyciel w Zespole Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej. Posiada olbrzymią wiedzę na temat szachów, którą przekazuje dzieciom oraz młodzieży podczas zajęć. Jest również sędzią podczas zawodów odbywających się na terenie kraju.
 
PRACOWNIA PLASTYCZNA
Z wielką przyjemnością zapraszamy dzieci na zajęcia artystyczne, obejmujące pracę z różnorodnymi technikami malarskimi, rysunkowymi oraz pracami przestrzennymi, rzeźbami i modelunkami. Podczas spotkań, uczestnicy będą mieli okazję eksperymentować z różnymi technikami, poznać tajniki kompozycji i odkryć znaczenie koloru. Będą mieli również możliwość wyrażenia swoich myśli i emocji poprzez tworzenie sztuki.
Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat. - NOWOŚĆ!
  • grupa IV -  poniedziałek w godzinach od 16:00 do 17:30,
Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat.
Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek, środę oraz czwartek w rozbiciu na:
  • grupa I - wtorek w godzinach od 16:00 do 17:30,
  • grupa II -  środa w godzinach od 16:00 do 17:30,
  • grupa III - czwartek w godzinach od 14:30 do 16:00.
Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 80,00 zł.
Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia plastyczne.
Wszystkie prace wykonane na zajęciach są własnością ich autorów.
Więcej informacji o pracowni można znaleźć klikając TUTAJ
Instruktor: Zofia Ślezak - instruktor plastyk LDK, absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu na kierunku: Renowacja elementów architektury. Absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Psychologii i Nauk Humanistycznych o kierunku: Pedagogika.
 
PRACOWNIA PLASTYCZNA DLA SENIORÓW
Pracownia plastyczna to przestrzeń, w której zainteresowani seniorzy mogą rozwijać swoje umiejętności artystyczne, a także wyrażać siebie poprzez twórczość. Oferta naszych zajęć obejmuje szereg różnorodnych technik, takich jak decoupage, metaloplastyka, praca z filcem, florystyka czy malarstwo na szkle. To doskonała okazja do eksplorowania i doskonalenia swoich zdolności w przyjaznym i inspirującym otoczeniu.
Zajęcia odbywać się będą w każdą środę w godzinach od 10:00 do 12:00.
Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 40,00 zł.
Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia.
Wszystkie prace wykonane na zajęciach są własnością ich autorów.
Więcej informacji o pracowni można znaleźć klikając: TUTAJ
Instruktor: Zofia Ślezak - instruktor plastyk LDK, absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu na kierunku: Renowacja elementów architektury. Absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Psychologii i Nauk Humanistycznych o kierunku: Pedagogika.
 
ROBÓTKI RĘCZNE DLA SENIORÓW
Zapraszamy do udziału w naszych cotygodniowych spotkaniach, podczas których nie tylko tworzymy piękne rzeczy, ale i miło spędzamy wspólnie czas.
Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godzinach od 9:00 do 13:00.
Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały i narzędzia.
Zajęcia bezpłatne.
Więcej informacji o zajęciach można znaleźć klikając TUTAJ
Instruktor: Stanisława Oleksy - od ponad 40 lat członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Męcinie. Posiada na swoim koncie dyplomy i wyróżnienia za udział w przeglądach dorobku kulturalnego Gminy Limanowa, Jarmarku Podhalańskim, Agropromocji, przeglądach Twórców Ludowych Pogranicza Polsko-Czeskiego, Ziemi Limanowskiej oraz Giełdy Agroturystycznej w Krakowie. Jej nazwisko widnieje na prestiżowym, regionalnym Szlaku Rzemiosła, a jej prace podziwiać można na Starosądeckim Jarmarku Rzemiosła oraz podczas uroczystości związanych z kultywowaniem tradycji dożynkowych.
 
MALI TWÓRCY – zajęcia kreatywne – NOWOŚĆ!
Mamy zaszczyt zaprosić do udziału w naszych wyjątkowych warsztatach „Mali Twórcy” łączących w sobie kreatywność w dziedzinie plastycznej z radosnymi zabawami ruchowymi. Nasze warsztaty stawiają sobie za cel rozwijanie wyobraźni, kreatywności i umiejętności plastycznych dzieci w przyjaznej i inspirującej atmosferze. Podczas zajęć, dzieci będą miały okazję eksperymentować z różnymi materiałami plastycznymi, tworzyć własne dzieła sztuki oraz rozwijać swoje zdolności artystyczne. Nasze zajęcia to także zabawa ruchowa, która sprawi, że dzieciaki będą się doskonale bawić, jednocześnie rozwijając swoje zdolności motoryczne. Przy wspólnych aktywnościach ruchowych uczymy dzieci koordynacji, równowagi i umiejętności pracy w zespole. Warsztaty są dostosowane do wieku uczestników, co pozwala na rozwijanie umiejętności w sposób naturalny i przyjemny.
Zajęcia dedykowane dla dzieci od 4* do7 lat (*wymagana obecność opiekuna).
Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek w godzinach od 16:30 do 17:30.
Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 45,00 zł/1 zajęcia.
Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia plastyczne.
Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów.
Instruktor: Jolanta Biedroń - uzdolniona malarka i rzeźbiarka. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Sztuką fascynuje się od najmłodszych lat. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła pod okiem Ś.P. Stanisława Franczyka, rzeźbiarza i pasjonata sztuki, dzięki któremu tworzy tak realistyczne portrety. Zajmuje się również malarstwem olejnym, grafiką, rzeźbą i rysunkiem suchymi pastelami, tworząc pejzaże i własne kompozycje układające się w przekaz zgodny z wyobrażeniem artystki.
 
PRACOWNIA SZTUK PLASTYCZNYCH
Zapraszamy do pracowni, gdzie podczas zajęć kształtujemy postawę twórczą opartą na solidnej podstawie wiedzy z zakresu rysunku. Podczas naszych zajęć uczestnicy zdobywają nie tylko teoretyczną wiedzę, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności, uwzględniające najnowsze dostępne na rynku techniki twórcze. Ponadto, w dłuższej perspektywie współpracy, naszym celem jest także budowanie profesjonalnych portfolio dla tych, którzy aspirują do zaawansowanej pracy artystycznej.
Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 14 roku życia oraz osób dorosłych.
Zajęcia odbywać się będą w piątki w godzinach od 16:00 do 18.30.
Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 40,00 zł/1 zajęcia.
Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia plastyczne.
Więcej informacji o pracowni można znaleźć klikając TUTAJ
Instruktor: dr Jacek Dudek - rodowity limanowianin. Kształcenie w kierunku artystycznym rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Wiśniczu, ze specjalizacją: Renowacja elementów architektury. W 2013 roku obronił dyplom w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego na Wydziale Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, a w 2018 roku tytuł doktora. Obecnie prowadzi Pracownię Rzeźby w Metalu oraz jest asystentem w Pracowni Rzeźby I, prowadzonej przez prof. Jana Tutaja. Sporą część twórczości poświęcił abstrakcji, jednak obecnie w swoich pracach stara się podejmować problem konfliktu „dobra jednostki” z „dobrem ogółu”, w którym to sporze narracyjną rolę odgrywa natura. Głównym środkiem wypowiedzi artystycznej są rzeźba, obiekt, fotografia. Jacek jest laureatem konkursu „Osobowość Artystyczna Roku” ASP Kraków 2013. Zdobywca pierwszej nagrody w konkursie „artNoble 2013” wręczanej na Interdyscyplinarnym Festiwalu Sztuk w Żyrardowie. Otrzymał również Grand Prix w tarnowskim Salonie Jesiennym w 2013 roku. Innym polem jego aktywności są działania projektowe w przestrzeni publicznej oraz opracowania koncepcji pomnikowych, z których można wyróżnić: pierwszą nagrodę w konkursie na opracowanie koncepcji pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chrzanowie (w zespole K. Wiater, A. Dromert) 2018 rok, trzecie miejsce w konkursie architektoniczno-rzeźbiarskim na opracowanie koncepcji pomnika Polskich Ofiar Komunizmu 1917-1989, Lublin 2019r. (w zespole K. Wiater, A. Dromert), a także pierwsze miejsce w konkursie na opracowanie projektu tablicy Tadeusza Peipera w 50. rocznicę śmierci, Kraków 2019.
 
ZAJĘCIA GITAROWE
Zapraszamy na zajęcia nauki gry na gitarze, które kierujemy zarówno do początkujących, jak i tych, którzy już zdobyli pewne umiejętności muzyczne. Zajęcia skupiają się nie tylko na aspektach technicznych, ale również na rozwijaniu wyobraźni muzycznej i estetycznej. Dbamy o to, aby były one dostosowane do tempa, wieku i predyspozycji uczestników.
Własna gitara obowiązkowa!!!
Zajęcia dedykowane dla dzieci od 8 lat.
Zajęcia odbywać się będą w soboty w podziale na:
  • grupa I (podstawowa)                             w godzinach od 9:00 do 10:00
  • grupa II (średnio zaawansowana)          w godzinach od 10:00 do 11:00
Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 45,00 zł/1 zajęcia.
Więcej informacji o zajęciach można znaleźć klikając TUTAJ
Instruktor: Ireneusz Fołta - z zamiłowania gitarzysta oraz nauczyciel. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od wielu lat uczy w małopolskich szkołach muzycznych, m. in. w Limanowej. Często koncertuje oraz stale szkoli swoje umiejętności muzyczne. Ma na koncie wiele warsztatów mistrzowskich, m. in. A. Desiderio, J. Morel, J. Oberbek, K. Pełech i inni. W swoim repertuarze preferuje muzykę klasyczną, hiszpańską i rozrywkową. Wielokrotnie prowadził warsztaty gitarowe m. in. w Limanowej, Krakowie i Nowym Sączu. W kontakcie z młodzieżą priorytetem jest dla niego przekazanie podstaw gry akordowej w celu tworzenia akompaniamentów do piosenek.
ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!!!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy