bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Orkiestra Dęta „Echo Podhala" relacja z realizacji operacji


 

 


Z przyjemnością informujemy o zakończeniu realizacji operacji pn. Doposażenie Orkiestry Dętej „Echo Podhala" w instrumenty i akcesoria muzyczne, opracowanie nowego repertuaru oraz działania warsztatowe”, która realizowana była od maja 2022 roku.

Stowarzyszenie Przyjaciół Limanowian otrzymało środki finansowe na realizację w/w operacji w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2022 roku pn. „Małopolskie Orkiestry Dęte 2022”.

​W ramach realizacji opracowany został zupełnie nowy program muzyczny obejmujący muzykę rozrywkową, zakupione zostały instrumenty oraz akcesoria muzyczne dla członków Orkiestry Dętej „Echo Podhala”. W ramach realizacji operacji przeprowadzone zostały również warsztaty przygotowujące orkiestrę do występów w trakcie których prezentowany będzie nowy program muzyczny obejmujący muzykę rozrywkowy, które poprowadził kapelmistrz i wieloletni członka Orkiestry Pana Eugeniusza Szubryt oraz dyrygent Pana Krzysztofa Madziar. Więcej o warsztatach TUTAJ
 
Realizacja zadania przyczyniła się niewątpliwie do wzmocnienia i kultywowania lokalnych tradycji muzycznych wśród mieszkańców Limanowej w tym dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów; podniesienia atrakcyjności prezentowanych programów artystycznych w trakcie występów na scenie tak w trakcie festiwali, uroczystości, podczas obchodów historycznych rocznic, świąt państwowych, uroczystości religijnych, przeglądów oraz upowszechniania kultury muzycznej wśród dzieci, młodzieży, poprzez możliwość nauki w prowadzonej bezpłatnie przy Orkiestrze pracowni muzycznej w klasie sakshornu.

Zadanie jest kontynuacją działań z 2019r i 2021r mających na celu wspomaganie orkiestry w tworzeniu warunki do tworzenia i poznawania kultury i rozwijania pasji, talentów i postaw aktywnych oraz przygotowujących formacje do obchodów 100 - lecia istnienia.
 

Więcej informacji na temat realizowanej operacji mogą Państwo uzyskać również w siedzibie biura Stowarzyszenia:

Stróża 14, 34-625 Skrzydlna

 

              „Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy