bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Orkiestra "Echo Podhala" nagrodzona podczas XVIII Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych


W niedzielę, 10 czerwca, Orkiestra Dęta „Echo Podhala” wzięła udział w XVIII Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Laskowej. Działający przy Limanowskim Domu Kultury zespół pod kierownictwem Marka Michalika, zdobył II miejsce oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1200 zł w kategorii Orkiestr działających przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach. I i III miejsca w tej kategorii nie przyznano.


Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych jest cyklicznym wydarzeniem, które ma za zadanie popularyzację i zwiększenie zainteresowania formą muzyki wykonywaną przez orkiestry dęte. Ponadto występujące zespoły mają okazję nie tylko ze sobą rywalizować, ale przede wszystkim wymienić doświadczenia i nawzajem się od siebie uczyć.

W tegorocznym Przeglądzie wzięło udział 9 orkiestr, które oceniała komisja konkursowa w składzie: Leszek Mieczkowski, Leszek Łopalewski, Stanisław Stachoń. Łącznie na scenie wystąpiło 350 muzyków.


Orkiestra „Echo Podhala” oprócz zajęcia II miejsca, zdobyła również kwalifikację na 41. Festiwal Orkiestr Dętych „ECHO TROMBITY” w Nowym Sączu, który odbędzie się w dniach 22-24 czerwca.


Galeria zdjęć z przeglądu na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/pracownia/60/xviii-powiatowy-przeglad-orkiestr-detych


Gratulujemy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy