bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Plastyczne, filcowe, muzyczne i pełne eksperymentów ferie w LDK


Limanowski Dom Kultury przez drugą połowę stycznia pełen był utalentowanych dzieci i młodzieży. Z okazji ferii zimowych, w LDK zorganizowane zostały liczne warsztaty i zajęcia, od plastycznych po gitarowe.

 

W poniedziałki i piątki dzieci tworzyły zwierzęta i rośliny z gipsu pod kierunkiem Andrzeja Gizy, a także uczyły się gry na gitarze pod czujnym okiem Wojciecha Śliwy, dzięki czemu w całym domu kultury rozbrzmiewały dźwięki muzyki. Swoje muzyczne talenty dzieci i młodzież rozwijały także podczas warsztatów wokalnych prowadzonych przez Joannę Leśniak, natomiast najodważniejsi podjęli się zadania nauki tańca breakdance do czego zachęcał ich Daniel Filipek.

 

Z pośród zajęć manualnych, oprócz tworzenia wzorów w gipsie, dzieci nauczyły się również techniki filcowania na sucho. Pod kierunkiem Wiesławy Frączek spod rąk uczestników warsztatów wyszły dzieła, którymi śmiało można się pochwalić.

 

Na najmłodszych czekały nie tylko warsztaty, ale również Zimowy Park Interakcje. W niedzielę, 24 stycznia, w salach Limanowskiego Domu Kultury dzieci, młodzież i dorośli mogli wziąć udział w Zimowych Eksperymentach, a więc zobaczyć zjawiskowe pokazy ze sztucznym śniegiem i suchym lodem w roli głównej!. Dzięki instruktorom dowiedzieliśmy się, że można stworzyć własny śnieg, magiczny suchy lód i zobaczyliśmy, jak tworzy się ciężka para, a w bańkach mydlanych pojawia się obłok dymu.


Dodatkową atrakcją przygotowaną przez Limanowski Dom Kultury były warsztaty scrapbookingu podczas których najmłodsi mogli stworzyć zabawki nawiązujące do zimy jak np.: maskotki-pingwinki, bałwanki i zimowe kartki.

 

 

Za nami ferie pełne wrażeń. Dziękujemy wszystkim prowadzącym, a szczególnie wszystkim uczestnikom zajęć za zaangażowanie i dobrą zabawę.

 

 

Do zobaczenia za rok!

 

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z minionych Ferii w LDK: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/157/ferie-w-ldk

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy