bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Ponad 200 uczestników zmierzy się podczas I Limanowskiego Dyktanda


Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury z radością ogłaszają, że w I Limanowskim Dyktandzie weźmie udział 201 uczestników.

Udział w Dyktandzie jest bezpłatny. Uczestnikami będą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu miasta Limanowa i powiatu limanowskiego, jak również dorośli mieszkańcy powiatu limanowskiego oraz zaproszeni goście. Dyktando przeprowadzone zostanie 18 listopada b.r. o godzinie 11.00 w Limanowskim Domu Kultury.

Na limanowskich mistrzów ortografii czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięzca w grupie do lat 16 otrzyma nagrodę rzeczową o wartości 1000 zł, zdobywcy II i II miejsca – odpowiednio nagrody o wartości 600 i 400 zł. W grupie starszej (powyżej 16 roku) wartość nagród to odpowiednio: 1500, 1100 oraz 900 zł. Ponadto, z polską ortografią odważyli się zmierzyć zaproszeni goście, wśród których znajdą się m.in. Józefa Czechowska z Sądu Rejonowego w Limanowej, Paweł Ptaszek Wójt Gminy Tymbark, Agnieszka Modrzejewska – Potaczek Przewodnicząca Rady Miasta Mszana Dolna, Agnieszka Sasa Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Mszana Dolna, Janusz Kądziołka Radny Miasta Limanowa, a także Marek Panek, Franciszek Dziedzina, Janusz Matoga. Czekają więc na nas ogromne emocje. – informują organizatorzy.

Autorem tekstu i przewodniczącym jury I Limanowskiego Dyktanda będzie dr Maciej Malinowski z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Jest on autorem wielu tekstów dyktand, pracował też wielokrotnie w tego typu imprezach w charakterze jurora. W 1990 roku zdobył tytuł Mistrza Ortografii Polskiej w ogólnopolskim konkursie ortograficznym pn. „Dyktando” w Katowicach.

 

Regulamin oraz więcej informacji na temat wydarzenia na stronach: www.mbp.limanowa.pl oraz www.ldk.limanowa.pl.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy