bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w kinie Klaps - „Piotruś Królik” i „Życzenie śmierci” na ekranie od 13 kwietnia


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia historii Piotrusia Królika cieszącej się na całym świecie ogromną, niesłabnącą od lat popularnością oraz remake’u thrillera z lat 70. z Charlesem Bronsonem w roli głównej. „Piotruś Królik” i „Życzenie śmierci” od 13 kwietnia w kinie Klaps.


Nareszcie! Na książkach o przygodach Piotrusia Królika wychowują się kolejne pokolenia, teraz zobaczymy go na wielkim ekranie w pełnej niezwykłych perypetii filmowej opowieści „Piotruś Królik”. Przed nami wielka batalia między Piotrusiem i panem Tomaszem McGregorem (Domhnall Gleeson), która właśnie dotarła do punktu kulminacyjnego. Obaj bohaterowie przekonani są bowiem, że ogród należy do nich. Sprawę komplikuje jedynie urocza sąsiadka pana McGregora, która zwierzęta kocha ponad wszystko, ale ma słabość także do pana Tomasza.

- Jesteśmy zachwyceni nową przygodą w życiu Piotrusia Królika, jaką jest film. To przedstawienie Piotrusia i jego przyjaciół nowej publiczności – mówi Susan Bolsover, odpowiedzialna za licencję i produkty licencjonowane w Frederick Warne & Co. Ltd., części Penguen Random House. – Poruszyło nas to, jak Will Gluck wykorzystał esencję twórczości Beatrix Potter. Szczególnie ważne było dla nas oddanie charakteru postaci tytułowej – to, że Piotruś pozostał złośliwy i że równocześnie nie sposób go nie kochać. To o tyle ważne, że dzieci mogą zobaczyć na ile można przesuwać granice oraz jakie wiążą się z tym konsekwencje, które na pewno trzeba będzie ponieść. A przy tym wszystkim ta historia ma silnie zarysowany morał, ale podany w sposób lekki, mądry, bez kazań, bez moralizatorstwa. Myślę, że to właśnie dlatego opowieść o Piotrusiu Króliku wciąż fascynuje publiczność na całym świecie. A poza tym, cóż, kto z nas nie kocha małych złośliwców? – śmieje się Bolsover. Uważa przy tym, że film może być mostem łączącym pokolenia, stać sie dla współczesnych dzieci tym, czym w 1902 roku była książka. – Myślę, że Beatrix Potter udało się dotrzeć do serc tak wielu ludzi, ponieważ przygody Piotrusia są zabawne, ponadczasowe i potrafią poruszyć wyobraźnię dziecka. Potter umiała dotrzeć do dzieci ich własnym językiem.

 

Paul Kersey (Bruce Willis) jako chirurg co dzień ratuje ludzkie życie. Gdy nieznani sprawcy dokonują brutalnego napadu na jego rodzinę, po raz pierwszy sam musi zwrócić się o pomoc. Policja pozostaje jednak głucha na jego apele. Zdesperowany mężczyzna postanawia więc własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość. Gdy uwagę mediów przyciągają zabójstwa kolejnych gangsterów, wszyscy zadają sobie jedno pytanie: giną z ręki bohatera czy bandyty? Wiedziony pragnieniem zemsty Kersey dostrzega, że może pomóc także innym. Nie każdemu podoba się jednak to, że mężczyzna staje ponad prawem. Policja jest coraz bliżej odkrycia tożsamości mściciela...

Kinomani pamiętają na pewno kultowe „Życzenie śmierci” z 1974 roku, z Charlesem Bronsonem w roli głównej. W nowej wersji filmu, w postać mściciela Paula Kerseya wciela się Bruce Willis.

Willis był zdania, że bardzo ważnym motywem postępowania granej przez niego postaci jest ojcostwo. Aktor rozumie to tym lepiej, że sam ma aż piątkę dzieci. – Zanim zostałem ojcem, dzieci nie były elementem filmów akcji, w których występowałem – zauważał. – Ten film każe pomyśleć o tym, jak daleko byłbyś w stanie się posunąć, gdyby skrzywdzono kogoś z twoich najbliższych. Po tym, jak jego rodzina zostaje brutalnie zaatakowana, Paul Kersey nie ma w sobie za grosz tolerancji wobec tych, którzy krzywdzą niewinnych. Publiczność jest w stanie zrozumieć dlaczego robi to, co robi.

 


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy