bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

REDFORD na scenie Limanowskiego Domu Kultury!


Limanowski Dom Kultury zaprasza na koncert jednego z najlepiej zapowiadających się zespołów młodego pokolenia - zespołu REDFORD, w którego składzie znajdują się muzycy pochodzący z okolic Limanowej.

 

“They’re talented, and not easy to categorise - a very good thing. But the best thing is the quality of the song-writing”. - Edwyn Collins


Redford, to grupa przyjaciół z południa Polski, którzy parę lat temu postanowili założyć zespół. Mają oni za sobą długą, ciekawą historie. Zespół zagrał wiele koncertów, m.in. z czołową polską artystką Sarsą w ramach konkursu “Ibis, tu mieszka muzyka”, z Rayem Wilsonem - wokalistą grupy Genesis, z zespołem Perfect, Grzegorzem Turnauem, przed ponad półtoratysięczną widownią w Krynicy Zdrój i wiele innych. Brali udział w Festiwalu Suportów 2017 gdzie doszli do półfinału. Ich piosenki były emitowane w rozgłośniach krajowych, jak i brytyjskich.

 

Największym ich dotychczasowym przedsięwzięciem jest zarejestrowany w Szkocji 12-piosenkowy album wyprodukowany i sfinansowany przez Edwyna Collinsa – światowej klasy muzyka, producenta i twórcy wielkiego hitu “A girl like you”.

 

Po nagraniach w Szkocji, zespół wyjechał do Anglii gdzie ich kariera nabierała tempa, zespół grał koncerty, pisały o nich brytyjskie portale, grali nawet na wielkim finale konkursu organizowanego przez “Isle of Wight Festival” w 2019 roku oraz jednym z największych festiwali muzyki w Londynie - Hanwell Hootie. Niestety pomimo wielu sukcesów i rozwijającej się karierze w Anglii, z przyczyn prywatnych musieli wrócić do Polski.

 

WIELKI POWRÓT!


Z zupełnie nową muzyką, wracają i próbują sił na Polskim Rynku muzycznym z polskimi utworami. Na razie wypuścili pierwszy singiel, ale cała płyta, nagrana w jednym z najlepszych studiów nagraniowych w Polsce jest w trakcie miksowania. Również trwają prace nad wspominaną wyżej płytą nagraną u Edwyna Collinsa. Szykuje się dużo świetnej muzyki! Chłopaki wracają ze zdwojoną siłą, gotowi do działania i koncertowania!


Przez ostatni rok ciężko pracowali nad nowymi piosenkami i mają nadzieję, że przypadną do gustu tak jak ich poprzednie utwory. Ich angielskie piosenki były w klimacie muzyki alternatywnej oraz pop-rock, a obecnie singiel jak i nadchodząca polska płyta jest w klimacie pop, indie rock, pop elektroniczny.


Skład zespołu:
Dominik Dudek – wokal, gitary, piano, teksty,
Kajetan Pietrzak – perkusja, elektronika, sample, back wokal
Jacek Pietrzak - gitara basowa
Mateusz Kotkowski - gitara, piano, back wokal

 

Bilety w cenie 15 zł można nabyć w kasie kina Klaps lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/6772.

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy