bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Sonic Wave - koncert z cyklu "Kameralnie-Kulturalnie"


Zapraszamy na koncert akustyczny zespołu Sonic Wave, który odbędzie się na sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury.

Poniżej przybliżamy sylwetki muzyków.

Sonic Wave to młody zespół, który obraca się w około rockowych klimatach muzycznych. Powstał pod koniec 2012 roku, najpierw jako trzyosobowy zespół akustyczny, który później rozwinął się i obecnie ma także skład do koncertów plenerowych, elektrycznych. Grupa ma kilkanaście całkowicie autorskich utworów. Jeden z nich nagrali w studiu – piosenka nazywa się „Rainy Night” i została ona wykorzystana w niezależnym długometrażowym filmie pt „Nawiedzona Szosa”. Na jesień 2013 roku ukazał się teledysk do tej piosenki. Utwór został także kilkukrotnie puszczony podczas audycji Jerzego Skarżyńskiego w Radiu Kraków. Obecnie grupa pracuje nad kolejnymi piosenkami studyjnymi.

Krzysztof Fita – lider zespołu, wokalista i gitarzysta, aranżer, kompozytor i autor tekstów. Jego pasjami są muzyka i literatura. Rozpoczął też naukę gry na harmonijce. Ma dość szerokie horyzonty muzyczne, słucha prawie wszystkiego, choć najbardziej zakochany jest w rocku i jego wszelakich odmianach. Jest autorem kilkunastu muzycznych utworów, a także autorem jednej, jeszcze niewydanej książki. Ma w planach napisanie kilku kolejnych. Czyta je nałogowo, zawsze i wszędzie. Doświadczenia muzyczne zbierał także jako muzyk uliczny w Krakowie.

Dawid Rusoń jest studentem III roku resocjalizacji na Krakowskiej Akademii. Całe jego życie krąży wokół muzyki i piłki nożnej, w których stara się aktywnie brać udział. Uczestniczył w kilku projektach (m.in. współpracował przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmu Revival. Podobnie jak Krzysztof gra (prócz gitary, umie też posługiwać się klarnetem) i śpiewa, ma za sobą parę występów przed większą publicznością. Przed rozpoczęciem działalności Sonic Wave kilkakrotnie występowali wspólnie. Prócz tego uczy się grać na klawiszach.

Tomek Darda jest przewodnikiem miejskim po Krakowie, absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego i studentem UJ. Jest pasjonatem muzyki, wielkim fanem The Beatles. Fanatyk Krakowa, historii i języków obcych. Gra na gitarze, basie, uczy się gry na instrumentach klawiszowych, komponuje, zdarza mu się śpiewać. Uwielbia jeździć na rowerze, stara się być aktywny w sprawach przestrzeni publicznej. Po kilku napoczętych i niedokończonych muzycznych projektach zadomowił się w Sonic Wave. Miał okazję śpiewać z Krzyśkiem na ulicach Krakowa. Niepoprawny optymista, który na śniadanie, obiad i kolację słucha muzyki.

Grzegorz Żak – perkusista, dla którego muzyka jest wszystkim i bez niej nie wyobraża sobie życia. Od małego, dzięki swojemu Tacie słuchał dobrego rocka i wszelkich jego odmian i tak zostało po dzień dzisiejszy. Gra na perkusji kilka lat, stopniowo doskonaląc swoje umiejętności. W zespole Sonic Wave znalazł sie na skutek nadprzyrodzonych zbiegów okoliczności i po odbyciu kilku prób zagrał pierwszy koncert na dużej scenie plenerowej w okolicach Bochni, co napędziło jego i zespół do dalszej współpracy. Po kilku kolejnych występach upewnił sie w przekonaniu, że muzyka i koncertowanie to coś, co chce robić do końca świata.

Michał Kołdras to magister politologii, a zarazem lokalny przedsiębiorca. Od dwóch lat prowadzi serwis Kinoamatorskie.pl, w którym promuje kino niezależne. W Sonic Wave, jako „djembista” swoją przygodę z muzyką traktuje z przymrużeniem oka. Raczej, jako ciekawy eksperyment, aniżeli ścieżka zawodowa. Zajmuje się prowadzeniem warsztatów filmowych z dziećmi i młodzieżą oraz profesjonalną produkcją filmową.

Serdecznie zapraszamy na koncert.

Bilety w cenie 15 złotych do nabycia w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz w kasie kina Klaps od godziny 16:00 do 22:00.

Podczas koncertów kameralnych zespół występuje jako trio.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy