bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Światowy Dzień Walki z Depresją - relacja z otwartej próby chóru!


23 lutego obchodzono Światowy Dzień Walki z Depresją. Tego dnia Chór LimaNovum działający przy Limanowskim Domu Kultury zorganizował otwartą próbę w ramach akcji "Muzyka - wsparcie osób w depresji" . Organizują ją fundacja Chórtownia oraz Ogólnopolska Konferencja „Mam głos" włączając się w obchody Światowego Dnia Walki z Depresją. Jej głównym założeniem jest propagowanie śpiewu chóralnego jako formy profilaktyki i wspomagania procesu wychodzenia z choroby. Równie ważnym działaniem jest szerzenie profesjonalnej wiedzy na temat depresji, dzięki wsparciu zaangażowanych psychologów i psychoterapeutów.

Od 19 do 27 lutego grupa około 40 zgłoszonych do Akcji chórów organizuje koncerty połączone z prelekcją na temat depresji. Zespoły zaproszą również do aktywnego udziału w próbach otwartych, podczas których wszyscy chętni (a zwłaszcza cierpiący na zaburzenia nastroju) będą mogli osobiście doświadczyć, jak kolektywny śpiew pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Chór LimaNovum zorganizował otwartą próbę, którą poprzedziła prelekcja i odczytanie Listu Otwartego przez Dorotę Żelasko, pedagoga z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, a także wieloletnią chórzystkę. W dynamicznym spotkaniu uczestniczyli chórzyści oraz członkowie Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Intensywne rozśpiewanie  zakończyło się złożeniem życzeń i gratulacji chórzystce Kasi, która niedawno zawarła związek małżeński. Dla niej i obecnego na próbie męża, chór odśpiewał Sto lat!

Galeria zdjęć dostępna TUTAJ

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy