bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Tegoroczny cykl wydarzeń "Lato w Parku" dobiegł końca


Burmistrz Miasta Limanowa, Limanowski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej w minioną niedzielę zaprosili do udziału ostatniej w tym sezonie odsłonie LATA W PARKU.

 

"Lato w Parku" to propozycja na niedzielne popołudnia przygotowana wspónie przez Burmistrza Miasta Limanowa, Limanowski Dom Kultury, Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej. Cykl imprez na które zaprosiliśmy do limanowskiego parku miał formę rodzinnych pikników. Na scenie i terenie parku zagościły animacje i konkursy z nagrodami dla najmłodszych, a limanowski park wypełnił się muzyką, tańcem i śpiewem. Podczas niedzielnych wydarzeń gościliśmy finalistów VII Limanowskiego Talent Show, karateków, a także zespoły ludowe, teatrzyk dla najmłodszych oraz orkiestry i kapele biesiadne.

 

W ostatnią niedzielę sierpnia na scenie w limanowskim parku mogliśmy zobaczyć :

 

 

- występ zespołu Konsonans działającego przy Zespole Szkół Nr. 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, który od 1989 roku jest pod opieką nauczyciela muzyki i wiedzy o kulturze prof. Leszka Mordarskiego - jednego z pierwszych jego członków, syna założyciela grupy. "Konsonans" jest w kolejności czwartym po orkiestrze "Echo Podhala", Chórze Kościelnym i Regionalnym Zespole "Limanowianie" im. Ludwika Mordarskiego, zespołem funkcjonującym nieprzerwanie od 1970 roku na terenie miasta Limanowa.

 

- występ Orkiestry Dętej "Echo Podhala" działającej przy Limanowskim Domu Kultury, która powstała w 1923 roku. Jej założycielem i wieloletnim dyrygentem był Mieczysław Mordarski. W 1965r. funkcję dyrygenta i kierownika przejął i pełnił do roku 2010 Ludwik Mordarski. Od 2014 roku funkcję kierownika artystycznego Echa Podhala objął Pan Marek Michalik. Zdobywając liczne nagrody na konkursach i festiwalach, orkiestra rozsławiała i wciąż rozsławia miasto i region w Polsce i Europie.

 

- występ Limanowskiej Orkiestry Kameralnej działającej przy Limanowskim Domu Kultury, powstałej ze wspólnej inicjatywy Limanowskiego Domu Kultury oraz kompozytora Sebastiana Szymańskiego, który objął kierownictwo artystyczne nad projektem. Repertuar orkiestry jest niezwykle bogaty. Obejmuje dzieła od ostatnich twórców baroku, aż do muzyki współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskich kompozytorów. Orkiestra wykonuje również muzykę oratoryjną, filmową i rozrywkową.

 

Wydarzenie poprowadził Pan Marian Wójtowicz.

Na przybyłych w tym dniu do parku gości czekały również catering oraz szereg BEZPŁATNYCH atrakcji dla dzieci tj. "dmuchańce", zjeżdżalnia, malowanie twarzy, bańki mydlane oraz szereg zabaw i konkursów z nagrodami.

 

Organizatorzy dziękują artystom, animatorom, oraz wszystkim zaangażowanym w realizację wydarzenia. Mamy nadzieję, że z przyjemnością spędzili Panstwo z nami niedzielne popołudnia.

Poniżej galeria zdjęć z niedzielnego wydarzenia.
https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/188/lato-w-parku---28-sierpnia

 

 

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy