bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Tradycyjne warsztaty świąteczne juz za nami


Ostatnie z zaplanowanych warsztatów realizowanych w ramach inicjatywy pt. „Z tradycją naszych Ojców” już za nami.
Wszystkie z realizowanych działach warsztatowych odbywały się w ramach projektu "Liderzy 60+, edycja 2" współfinansowanego ze środków Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 za pośrednictwem Fundacji Dzień Dobry.
Dodatkowo realizację działań wsparł Bank Spółdzielczy w Limanowej.Tym razem tematyka skupiała się na tradycyjnej plastyce obrzędowej związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Twórczość plastyczna związana z obrzędowością odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu, rozwijając jego wrażliwość estetyczną i wzbogacając duchowość. W trakcie warsztatów dzieci wykonały z pomocą seniorek elementy wystroju świątecznego: aniołki, gwiazdy betlejemskie, stroiki świąteczne, światy. Powstałe w trakcie zajęć przedmioty, nawiązywały do wykonywanych dawniej przez mieszkańców wsi elementów sztuki ludowej. Niewątpliwie wzbogacą one przebieg świąt Bożego Narodzenia. Jak zwykle dla każdego dziecka seniorki przygotowały poczęstunek oraz napoje.

 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/315/warsztaty-tworzenia-ozdob-swiatecznych oraz śledzenia strony jednostki, gdzie informować będziemy o kolejnych działaniach realizowanych z naszymi seniorkami.


 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy