bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

W LDK rozpoczęły się zajęcia z florystyki i decoupage`u dla Seniorów


W Limanowskim Domu Kultury we środę 2 października, rozpoczęły się zajęcia z florystyki, decoupage`u oraz malowania na szkle dla Seniorów.

 
Na pierwszych zajęciach prowadzonych przez Panią Wiesławę Frączek - Instruktora plastyki przy LDK - Seniorki przygotowały jesienne kompozycje z suszonych kwiatów na bazie wydrążonej dyni. W załączeniu zdjęcia kilku z nich. Budowanie kompozycji kwiatowych polega nie tylko na układaniu gotowych elementów, ale również na pozyskiwaniu ich z przyrody i otoczenia, w którym żyjemy - mówi Wiesława Frączek, Instruktor Plastyki przy LDK - rozwijanie kreatywności to zdolność dojrzenia w  przedmiotach nas otaczających, które wydają się pospolite, ich piękna i unikalności oraz umiejętność zastosowania ich do na przykład takich kompozycji. W następnej kolejności przewiduję wykonanie wianków i wieńców na nagrobki z okazji 1 listopada, a potem w grudniu stroików i ozdob świątecznych – kontynuuję Wiesława Frączek. Od nowego roku chciałabym zainteresować nasze Seniorki techniką decoupuage`u, stosowaną po to, aby starym, użytkowym przedmiotom ( np. wieszaki, stoliczki, konewki, dzbanuszki) dać nowe życie – polegającą na ozdabianiu tych przedmiotów metodą wycinania, naklejania i malowania. Wszystkie prace można potem zabrać do domu.

Zajęcia plastyczne dla Seniorów odbywają się w Limanowskim Domu Kultury we wtorki w godzinach od 15:00 do 17:00 - są jeszcze wolne miejsca.

Szczegóły w Sekretariacie LDK oraz pod numerem telefonu: 18/ 33 71 603.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy