bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Warsztaty tworzenia tradycyjnych wianków - ZAPISZ SIĘ!


Limanowskie Seniorki  działające przy Limanowskim Domu Kultury, które realizują  inicjatywę pt. „Z tradycją naszych Ojców” zapraszają dzieci w wieku od 8 – 12  lat do udziału w warsztatach tworzenia tradycyjnych wianków z kwiatów i ziół leczniczych*.

Zgodnie z tradycją wianki święci się w ostatnim dniu Oktawy Bożego Ciała. W trakcie zajęć uczestnicy posiądą wiedzę o tradycji - w tym: wiedzy o gatunkach, własnościach leczniczych i zastosowaniu większości święconych podczas tego szczególnego święta roślin i ziół. Tworzenie bukietów będzie miało również wymiar artystyczny, gdyż przeplatające się różnymi kolorami natury kompozycje potrafią zachwycić nie tylko misterną budową kwiatów i liści, ale też wydawanych przez nie zapachem.

Planowany termin realizacji 26 czerwca 2019 w godzinach od 12- 15.
Zajęcia bezpłatne.
Liczba miejsc ograniczona!!!


Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu "Liderzy 60+, edycja 2" współfinansowanego ze środków Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 za pośrednictwem Fundacji Dzień Dobry.

                                                                                

* Zgodnie z tradycją wianki święci się w ostatnim dniu Oktawy Bożego Ciała. Zazwyczaj zbierane są różne zioła: kopytnika, rumianku, róży, mięty, rozchodnika, macierzanki, poziomki, koniczyny i jaśminu. Wianki dekorowane są polnymi kwiatami i kolorowymi wstążkami. Wieńcom od dawnych czasów przypisuje się lecznicą moc. Dawniej wierzono także, iż zapobiegają one urokom.
Zarówno wieńce, jak i gałązki brzozowe urwane podczas procesji Bożego Ciała z ołtarzy, miały chronić przed burzami oraz pożarami oraz wszelkimi szkodnikami na polach.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy