bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Weekend Kultury"


Limanowski Dom Kultury ma przyjemność zaprosić na „Weekend kultury”, który będzie miał miejsce w dniach 20-22 czerwca 2014.

Podczas trzydniowej imprezy organizatorzy przygotowali szereg imprez, w tym: przegląd filmów krótkometrażowych Filmowirówka – w programie przeglądu również spotkania z reżyserami oraz warsztaty 
teatralne. Będzie również PREMIERA nowej sztuki teatru Co się stało!? – RONDO w reżyserii Janusza Michalika. Dla tych którzy kochają muzykę poważną arie i pieśni wybitnych kompozytorów zaśpiewa pochodząca z limanowszczyzny Pani Wiktoria Zoń - Bisztyga.

Oto szczegóły:


PIĄTEK 20 CZERWCA 2014

GODZINA 17:00 - rozpoczniemy inaugurację kolejnej edycji przeglądu filmów krótkometrażowych „Filmowirówka”. Po powitaniu gości zaprosimy wszystkich na pierwsze projekcje, które potrwają do godziny 22:00 na Sali Kameralnej.

SOBOTA 21 CZERWCA 2014

GODZINA 10:00 – 12:00 – kolejny dzień FILMOWIRÓWKI rozpoczniemy „Kinem Młodego Widza”! Na najmłodszych widzów będą czekać bajki, których próżno teraz szukać w telewizji.

GODZINA 14:00 - rozpoczną się WARSZTATY TEATRALNE, które przybliży w kilku słowach prowadząca je Zosia Zoń :

- „Warsztaty aktorskie, które przeprowadzę w ciągu dwóch dni trwania przeglądu filmowego „Filmowirówka” w Limanowej będą opierać sią na podstawach techniki improwizacji, zawartych w książce Stephena Booka „Podręcznik dla aktorów”. Wiedza zawarta w tym podręczniku dla aktorów profesjonalnych i nieprofesjonalnych jest bardzo dobrym przewodnikiem po krainie aktorstwa i związanych z tym zawodem tajemnic. 

Tematem przewodnim warsztatów będzie KOMUNIKACJA. Jest to pojęcie, które nie ogranicza się jedynie do komunikacji słownej. Jest to zjawisko o wiele bardziej szerokie i rozległe. W ciągu trwania warsztatów chcę przekazać uczestnikom, że komunikacja odbywa się w przestrzeni między ludźmi. Przechodzi przez te przestrzeń. Komunikacja między ludźmi, aktorami na scenie, publicznością, kamerą, a aktorem dokonuje się poza myśleniem. Jeżeli uczestnicy warsztatów otworzą się na to, aby inaczej niż dotychczas, na co dzień używać słowa „komunikować” , otworzą się na nową przestrzeń. Będzie to dla nich niezwykle odkrywcze i wyjątkowe doświadczenie.

Warsztaty mają na celu uruchomienie uczestników, aby w sposób żywy, spontaniczny, niecodzienny, otwarty doświadczali bycia z drugim człowiekiem. Dzięki doświadczaniu wspólnej gry, grupa powinna zacząć się konsolidować i jednoczyć. Podstawowa rozgrzewka improwizacyjna, którą przeprowadzę będzie oparta na dziewięciu ćwiczeniach nad którymi będziemy pracować w dniu pierwszym warsztatów. Natomiast dzień drugi będzie oparty na działaniu fizycznym”.

Warsztaty będą miały dwie odsłony, w sobotę i niedzielę w godzinach od 14:00 do 17:00.

GODZINA 18:00 - Na Sali kameralnej LDK wrócimy do przeglądu filmów krótkometrażowych, który potrwa do godziny 22:00.

„Filmowirówka” to nie jedyne sobotnie wydarzenie !

GODZINA 17:00 – SOBOTA 21 CZERWCA 2014 SALA WIDOWISKOWA PREMIERA TEATRALNA!

sztuki RONDO wg Bogusława Schaeffera w reżyserii Janusza Michalika – zagrają aktorzy Teatru Co się stało?! Działającego przy LDK.

Sztuka "Rondo" mówi o kobietach, które zakładają pismo dla pań. Bogusław Schaeffer w satyryczny sposób prezentuje z pozoru feministyczny świat.

Ile jest prawdy o kobietach w spektaklu? Jaki jest ich stosunek do mężczyzn? Czy kobiece postacie to zagorzałe feministki ? Odpowiedź dopiszecie sobie Państwo sami po obejrzeniu sobotniej premiery przygotowanej przez Pana Janusza Michalika i jego aktorów.
Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 16 roku życia.NIEDZIELA 22 CZERWCA 2014

GODZINA od 10:00 do 12:00 – zapraszamy na drugą turę bajek dla najmłodszych w ramach przeglądu Filmowirówka

GODZINA 14:00 – 17:00 – na Sali kameralnej rozpocznie się drugi dzień warsztatów teatralnych

GODZINA 18:00 - rozpoczniemy ostatni dzień przeglądu filmów krótkometrażowych, który zakończy się o godzinie 22:00.

„FILMOWIRÓWKA” , KINO MŁODEGO WIDZA ORAZ WARSZTATY ODBĘDĄ SIĘ NA SALI KAMERALNEJ. PODCZAS TRWANIA FILMOWIRÓWKI ZAPROSIMY NA SPOTKANIE Z REŻYSERAMI, AKTORAMI I SCENARZYSTAMI.


GODZINA 19:00 – KONCERT MUZYKI POWAŻNEJ na Sali Widowiskowej

Na scenie LDK wystąpi pochodząca z terenu limanowszczyzny śpiewaczka Pani Wiktoria Zoń – Bisztyga, której na scenie przy fortepianie będzie akompaniować Pani Małgorzata Skopek.


Na przybyłych gości będą czekać wykonania arii i pieśni wybitnych kompozytorów m. in. Mozarta, Pucciniego, Chopina, Moniuszki oraz ludowe pieśni bałkańskie.

Limanowski Dom Kultury serdecznie zaprasza w dniach od 20 do 22 czerwca do sali kameralnej oraz widowiskowej. Jako organizatorowi „Weekendu kultury” będzie nam niezmiernie miło gościć reżyserów, scenarzystów, aktorów i osoby związane z muzyką poważną. Każdy z artystów znajdzie z pewnością czas aby porozmawiać z zainteresowanymi widzami – miłośnikami kina, muzyki i teatru. 

WSZYSTKIE WYDARZENIA MAJĄ FORMĘ OTWARTĄ I BEZPŁATNĄ.

ZAINTERESOWANI WARSZTATAMI TEATRALNYMI PROSZENI SĄ O KONTAKT TELEFONICZNY DO 17 CZERWCA 2014 POD NUMEREM 18 3371-603 LUB OSOBISTY W SEKRETARIACIE LDK – ILOŚĆ MIEJSC NA WARSZTATACH OGRANICZONA
.

Serdecznie zapraszamy !

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy