bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Zespół Regionalny „Limanowianie” nagrodzony podczas 37. Druzbacki


Od 9 do 12 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu miał miejsce 37. Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych „Druzbacka”. Na scenie zaprezentowało się ponad 400 wykonawców, wśród których znaleźli się także członkowie Zespołu Regionalnego „Limanowianie”.


Komisja Artystyczna w składzie: Anna Borucka – Szotkowska – etnomuzykolog, Jadwiga Adamczyk – muzyk – MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, Artur Czesak – językoznawca i Benedykt Kafel – etnograf – MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu oceniała 124 prezentacje. Zespół Regionalny „Limanowianie” wystawił reprezentantów w konkursie muzyk i grup śpiewaczych. Kapela młodzieżowa w składzie Dominik Raczek – trąbka, Dawid Pławecki – klarnet, Karolina Smaga – skrzypce prym, Aleksandra Raczek – skrzypce sekund, Wojciech Ługowski – basy zdobyli II miejsce, natomiast grupa śpiewacza dorosła w składzie Magdalena Dudek, Anna Łazarz, Iwona Gawlak, Maria Raczek, Karolina Gołąb i Kamila Smaga zdobyła III miejsce.

DRUZBACKA to jeden z najstarszych i o największym zasięgu przeglądów w regionie, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Jego początki sięgają roku 1980. Swym zasięgiem obejmuje regiony: Lachów Sądeckich, Lachów Limanowskich, Lachów Szczyrzyckich, Górali Sądeckich, Górali Nadpopradzkich, Górali Babiogórskich, Kliszczaków, Zagórzan i Pogórzan.


Fot. MCK Sokół Nowy Sącz

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy