bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"1917" od 22 lutego na ekranie kina Klaps!Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia wielkiego wojennego widowiska na miarę „Dunkierki” i „Szeregowca Ryana”, które przybliża nam dramatyczne losy żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata. Sam Mendes, zdobywca Oscara za “American Beauty”, reżyser dwóch Bondów (SKYFALL i SPECTRE), który z artystycznego kina potrafi zrobić komercyjny hit, tym razem idzie na wojnę. Film „1917” od 22 lutego na ekranie kina Klaps!

Niedawno do polskich kin trafił najnowszy film Sama Mendesa, reżysera takich dzieł, jak "American Beauty", "Skyfall" czy "Spectre". "1917" to film produkcji brytyjsko-amerykańskiej opowiadający historię brytyjskich żołnierzy na froncie zachodnim I wojny światowej. Co ciekawe, Mendes oparł scenariusz częściowo na wspomnieniach swojego dziadka, pisarza Alfreda Mendesa.

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.

W obsadzie filmu znalazło się wielu znanych brytyjskich i amerykańskich aktorów. W główne role wcielą się George MacKay i Dean-Charles Chapman, ale na liście aktorów zobaczyć można też m.in. Colina Firtha i Benedicta Cumberbatcha.

Obraz zgarnął najważniejsze nagrody sezonu. Oprócz dwóch Zlotych Globów za najlepszy film dramatyczny i reżyserię, otrzymał zwykle pokrywające się z Oscarami nagrody Gildii Reżyserów dla Sama Mendesa oraz Gildii Producentów dla najlepszej produkcji minionego roku.

Film "1917" znalazł się na liście nominowanych do Oscara w aż 10 kategoriach. Dzieło Sama Mendesa zostało nominowane do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej dla: najlepszego filmu, najlepszego reżysera, za najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszą scenografię, najlepszą muzykę, najlepsze zdjęcia, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż dźwięku, najlepsze efekty specjalne oraz najlepszą charakteryzację.


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.


Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy