bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Blood Brother” i „The we and the I” – kolejne seanse OFF plus CAMERA w Twoim mieście


Zapraszamy na kolejne pokazy filmów w ramach OFF plus CAMERY. Oto opisy dwóch następnych propozycji.
 
„Blood Brother” – 5.05 godz. 19:30
Wzruszająca opowieść o miłości w obliczu śmierci. O poświęceniu, które nie zna granic. Wreszcie o tym, że spełnienie dla każdego może oznaczać zupełnie coś innego. Dla Rocky’ego na pewno nie było nim życie według utartego schematu. Nie mogąc się odnaleźć w amerykańskiej rzeczywistości, postanowił wyjechać do Indii. Początkowo bez większego planu. Wszystko zmieniło się z chwilą, gdy trafił do sierocińca zamieszkiwanego przez dzieci zarażone wirusem HIV. Szybko się przekonał, że to jego miejsce na ziemi, a każdy powrót do Stanów przypominał prawdziwą udrękę. Dokument kręcony jest z perspektywy najlepszego przyjaciela Rocky’ego, Steve’a, który chcąc zrozumieć motywację bohatera, udał się za nim do Indii. Skrajna bieda, wyniszczająca młode organizmy choroba mieszały się tam z niespotykanym entuzjazmem, szczerością i rodzącymi się w trudnych warunkach przyjaźniami. Wszystko to sprawia, że „Blood Brother” to w pierwszej kolejności wyjątkowy dokument o istocie człowieczeństwa.

Film zdobył nagrody: Sundance Film Festival - Główna Nagroda Jury, Nagroda Publiczności, MFF w Mediolanie - Najlepszy Dokument, FF w Atlancie - Nagroda Publiczności.
 
„The we and the I” – 6.05 godz. 19:30
Nowojorski Bronx. Ostatni dzień szkoły. Wystarczy jeszcze tylko odebrać komórkę ze szkolnego depozytu i czas zacząć prawdziwe życie. A czy jest jakieś lepsze miejsce do obserwacji niż autobus komunikacji miejskiej? W niewielkiej, zamkniętej przestrzeni Michel Gondry zgromadził całą galerię szkolnych „typów”. Od zajmujących ostatni rząd licealnych gnębicieli, przez ich ofiary, po królowe balu, których największym zmartwieniem jest to, kogo zaprosić na swoje „sweet sixteen”. Hormony buzują, od emocji się kotłuje, a bohaterowie prześcigają się w kolejnych niewybrednych żartach. Cięte riposty przerywa przelatująca czasem przez autobus blond peruka bądź część damskiej bielizny. Choć Gondry opowiada o stosunkach międzyludzkich, dzieli to przez pół, a w dodatku przymyka jedno oko. O młodych mówi w prawdziwie młodzieżowym, dynamicznym stylu, nie dając widzom chwili oddechu. Zupełnie jakby chciał im powiedzieć: „Zróbcie hałas!”.
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.Partnerzy