bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Hercules” od 8 sierpnia w kinie Klaps


Już od najbliższego piątku w naszym kinie wielkie widowisko przygodowe, porównywane do słynnych „300” Zacka Snydera. „Hercules” od 8 sierpnia w kinie Klaps.

Ziemia, czternaście tysięcy lat temu. Udręczony półbóg Herkules błąka się po świecie. Syn potężnego Zeusa przez całe życie nie zaznał nic prócz cierpienia. Po wykonaniu dwunastu legendarnych prac i utracie rodziny, poświęca się krwawym bitewnym zmaganiom. Tylko one przynoszą mu ukojenie. Za towarzyszy ma szóstkę podobnych mu straceńców, których łączy zamiłowanie do wojny i nieustająca bliskość śmierci. Los siódemki desperatów odwróci się, gdy król Tracji zechce, by uczynili jego armię najpotężniejszą na świecie. Błąkający się najemnicy dostrzegą, jak nisko upadli, gdy na swej drodze spotkają wojowników jeszcze bardziej bezwzględnych i żądnych krwi, niż oni sami.

Postać i historia Herkulesa stała się podstawą wielu scenariuszy filmowych i telewizyjnych. W samym 2014 roku do kin trafiły dwa tytuły opowiadające o losach tego greckiego herosa. Doświadczony reżyser i producent Brett Ratner (hitowy cykl „Godziny szczytu”) zaproponował nowe odczytanie mitu, zainspirowane słynnym komiksem autorstwa Brytyjczyka Steve’a Moore’a. Zdaniem twórców filmu, nowy Herkules to heros o boskich mocach, ale ludzkim sercu, przeżywający wahania i dylematy. Gwiazdor kina akcji Dwayne Johnson, który wciela się w legendarnego herosa, wyznał: – Od bardzo, bardzo dawna marzyłem o filmie o Herkulesie. To postać silnie zakorzeniona w naszej kulturze i ważna dla mnie osobiście. Chcieliśmy pokazać publiczności Herkulesa, jakiego jeszcze nie widziała.

Czekają nas dwie godziny zapierającej dech przygody. Zapraszamy!


Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 

Partnerzy