bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Labirynt" - gramy od 31 października


„Labirynt” to najnowszy, fascynujący thriller psychologiczny Denisa Villeneuve, reżysera nominowanego do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny („Pogorzelisko”), z udziałem nominowanego do Oscara Hugh Jackmana („Nędznicy”) i Jake Gyllenhaala („Tajemnica Brokeback Mountain”). Każdy będzie mógł go zobaczyć już w czwartek, 31 października, w limanowskim kinie Klaps.

„Labirynt” opowiada historię Kellera Dovera (Hugh Jackman), który staje twarzą w twarz z najgorszym koszmarem, który może przytrafić się każdemu rodzicowi: jego sześcioletnia córka, Anna, zostaje porwana wraz ze swą koleżanką, Joy. Minuty mijają jak godziny, powstaje panika. Pierwszy trop prowadzi do samochodu, który zaparkowano na ulicy. Prowadzący śledztwo detektyw Loki (Jake Gyllenhaal) aresztuje jego kierowcę, Alexa Jonesa (Paul Dano), wkrótce musi go wypuścić z braku dowodów. Zdeterminowany Dover świadomy, że życie jego dziecka jest w niebezpieczeństwie bierze sprawy w swoje ręce. Pozostaje pytanie: do czego zdoła posunąć się zrozpaczony ojciec, by ochronić swoją rodzinę? Istotą historii opowiedzianej w filmie „Labirynt” jest zbadanie kryzysu z różnych punktów widzenia, jak wpływa on na ojców, matki i rodzeństwo zaginionych dziewczynek, jak również tych, którzy zostają wciągnięci w śledztwo. Jak to ujął reżyser filmu, Villeneuve: - „Każdy z bohaterów ma tu swój moment, każda scena musiała zostać odegrana wiarygodnie. Szukaliśmy znakomitych aktorów i takich udało nam się znaleźć”. To film poruszający, o trudnej tematyce, który warto zobaczyć.

Zapraszamy!

Szczegółowy repertuar na stronie kina https://www.ldk.limanowa.pl/kino oraz na Facebooku Kina Klaps www.fb.com/KlapsLimanowa.

Partnerzy