bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Przyjaźń czy kochanie” od 8 lipca w kinie Klaps!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia ekranizacji książki Jane Austen, jednej z najpopularniejszych autorek powieści romantycznych („Duma i uprzedzenie”) z Kate Beckinsale (seria „Underworld”) i Chloë Sevigny („Broken Flowers”) w rolach głównych.

 

Przyjaźń czy kochanie?” to pełna intryg historia miłosna rozgrywająca się na salonach osiemnastowiecznej Anglii. Piękna wdowa Lady Susan Vernon (Beckinsale) przyjeżdża do rezydencji swoich teściów, aby przeczekać plotkarską burzę, której jest bohaterką. Mając opanowaną do perfekcji sztukę uwodzenia, planuje znaleźć odpowiednią partię nie tylko dla pięknej córki, ale i dla siebie. O pomoc zwraca się do swej przyjaciółki Alice (Sevigny). Tymczasem jednak dwóch niezwykle przystojnych i przebiegłych zalotników pokrzyżuje jej plany.

 

Wczesny utwór Jane Austen „Lady Susan” powstał prawdopodobnie w latach 90. XVIII wieku, przygotowano go do druku w roku 1805, ostatecznie został opublikowany dopiero w 1871 roku przez bratanka pisarki, Jamesa Edwarda Austena- Leigha. Właśnie po tę powieść epistolarną sięgnęli teraz po raz pierwszy filmowcy, a konkretnie ceniony reżyser kina niezależnego, a także scenarzysta, Whit Stillman („Barcelona”, „Rytmy nocy”).

 

Serdecznie zapraszamy!
 

 

Partnerzy