bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Różyczka” – 5 marca w Kinie Konesera


W najbliższą środę zapraszamy na przedostatni seans w tej edycji Kina Konesera. „Różyczka” w reżyserii Jana Kidawy – Błońskiego, 5 marca, o godzinie 18:00, wyjątkowo w Sali Bilardowej LDK.

Znany pisarz (Andrzej Seweryn) ma romans z dużo młodszą od siebie kobietą (Magdalena Boczarska). Wbrew wywołującej oburzenie środowiska różnicy wieku, wykształcenia i pozycji, intelektualista poślubia atrakcyjną „dziewczynę znikąd”. Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku. Nie wie, że jego partnerka od dawna spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną (Robert Więckiewicz), z którym łączy ją silna namiętność i niebezpieczna intryga. Zaangażowana w niemoralny układ z agentem, przekazuje mu informacje, które mają skompromitować pisarza. Erotyczna fascynacja kochankiem powoli przeradza się w głębokie uczucie, choć kobieta zdaje sobie sprawę, że jest jedynie narzędziem w zaplanowanej akcji tajnych służb.

Twórcy „Różyczki” wracają do lat 1967-68, by odtworzyć ówczesną rzeczywistość w wielu jej przejawach: szare ulice, siermiężne życie, ograniczone możliwości, wszechobecność bezpieki. Ale na tym ponurym tle rozgrywa się pełna namiętności i pasji opowieść o miłości. „Różyczka” to także, obfitujące w niespodzianki, ekranowe spotkanie trzech aktorskich osobowości: Andrzeja Seweryna w roli pisarza Adama Warczewskiego, Roberta Więckiewicza jako funkcjonariusza SB oraz Magdaleny Boczarskiej jako młodej kobiety stającej przed życiowym wyborem. To pełna napięć i emocji opowieść, odsłaniająca zarazem kulisy zdarzeń, które zadecydowały nie tylko o losach pokolenia, ale i całej polskiej historii.

Jak mówi reżyser filmu: „Różyczka” nie jest filmem o Pawle Jasienicy. Tworząc portrety psychologiczne, relacje i zachowania postaci na użytek filmowej fikcji nie sposób powstrzymać się od kompilowania przeróżnych wątków biograficznych mających swe źródło w biografiach znanych osób. Nie mam jednak nic przeciwko, by każdy widział w „Różyczce” to, co pragnie w niej zobaczyć – film jest bowiem jedynie zwierciadłem. Widz musi się w nim zobaczyć.”
Serdecznie zapraszamy do przejrzenia się w takim właśnie zwierciadle.

Szczegółowe informacje na temat repertuaru na plakacie oraz na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl i oficjalnym fanpage’u kina na www.fb.com/KlapsLimanowa.
 
Cena biletu – 10 zł
W cenie biletu kawa/herbata.
 
Bilety do nabycia w Kasie Kina Klaps od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 16:00 – 21:00. 
Więcej informacji pod telefonem: 501423775

 

Partnerzy