bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Smętarz dla zwierzaków" od 17 maja w kinie Klaps!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia ekranizacji kultowej powieści Stephena Kinga, która przyprawia do dreszcze oraz nie pozwala długo o sobie zapomnieć… Dr Louis Creed, po przeprowadzce z żoną i ich dwojgiem małych dzieci z Bostonu do wiejskiego Maine, odkrywa ukryte głęboko w lesie dziwne, tajemnicze cmentarzysko. Kiedy w rodzinie dochodzi do tragedii, Louis zwraca się z prośbą o pomoc do swego nieco dziwacznego sąsiada. Ich wspólne odkrycie będzie miało przerażające konsekwencje… Film „Smętarz dla zwierzaków” od 17 maja na ekranie kina Klaps.

Smętarz dla zwierzaków to nowy film będący adaptacją powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Fabuła rozgrywa się się współcześnie, ale podstawy historii są takie jak w książce.

Głównym bohaterem jest doktor Louis Creed, który wraz z żoną i dziećmi przeprowadza się na wieś z wielkiego miasta. Tam, nieopodal swojego nowego domu, odkrywa dziwne pole nagrobków, podpisane przez nieznające ortografii dzieci jako Smętarz dla zwierzaków. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy rodzina poznaje nowego sąsiada, Juda Crandalla.

Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego życia, ale dla rodziny Creedów stała się początkiem ich końca. Powodem kłopotów jest bliskie sąsiedztwo „Smętarza dla zwierzaków”, zbudowanego przez dzieci miejsca, gdzie spoczywają ich pogrzebane marzenia.

Ten skrawek ziemi skrywa jeszcze jedną mroczną tajemnicę – indiańskie cmentarzysko posiadające moc wskrzeszania. Mistrz horroru Stephen King zaprasza widzów – razem z Creedami – na wycieczkę do piekła i z powrotem (Creedowie mają bilet tylko w jedną stronę).

Przewodnikiem po tym świecie jest dobrotliwy staruszek z sąsiedztwa Jud Crandall, który dobrze zna życie i widział wystarczająco dużo, aby mocno wierzyć w to, że „czasami lepiej być martwym”.


Kilka ciekawostek z planu filmu „Smętarz dla zwierzaków”:

- Powstała w 1983 roku powieść Stephena Kinga od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem, zdobywając serca (i umysły) kolejnych pokoleń czytelników. Jest zarazem sztandarowym przykładem geniuszu Kinga, który w brawurowy sposób potrafi połączyć codzienność z tym, co nadprzyrodzone. W konsekwencji odwołuje się do naszych najciemniejszych instynktów. „Smętarz dla zwierzaków” to nie tylko znakomity thriller/horror, to także opowieść o stracie i miłości.

- Twórcom zależało, by historia, którą widzowie zobaczą na ekranie, była możliwie realistyczna i współczesna. Kluczowym zadaniem było więc znalezienie odpowiedniego reżysera (a jak się okazało później – reżyserów). Di Bonaventura: – Spotkaliśmy się z wieloma reżyserami, niektórzy z nich to wielkie sławy. Podczas tych poszukiwań obejrzeliśmy mnóstwo filmów. Jednym z nich był obraz „Gwiazdy w oczach” reżyserskiego duetu Kevin Kölsch i Dennis Widmyer. Poczuliśmy, że właśnie takich ludzi szukamy. Ich film jest tak cholernie surrealistyczny! Wiedziałem, że chcemy z nimi pracować.

- Reżyserzy dołożyli wszelkich starań, aby zachować balans między światem realnym a nadprzyrodzonym. Jedną z najpoważniejszych zmian w filmowej adaptacji książki jest postać dziecka Creedów, które ginie, potrącone przez ciężarówkę, a później zostaje wskrzeszone. W powieści to dwuletni syn, w filmie ośmioletnia dziewczynka. Twórcy potwierdzają, że zmiana wiązała się dla nich z wielkim stresem – chodzi przecież o powieść bestsellerową, znaną na całym świecie miliomom czytelników. Zależało im jednak, by ukazać rodzinne relacje możliwie najgłębiej. Siłą rzeczy, choćby z uwagi na wiek dzieci, Rachel i Louis Creedowie mają ze starszą córką więź głębszą.


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy