bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Wyprawa Magellana" od 19 października na ekranie kina Klaps!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia wspaniałej animowanej megaprodukcji, która przeniesie widzów w każdym wieku prosto na pokład okrętów pod dowództwem Ferdynanda Magellana i Juana Sebastiana Elcano. Film powstał z okazji 500-tnej rocznicy pierwszej wyprawy dookoła świata, która ostatecznie udowodniła, że Ziemia jest okrągła. Poznaj najodważniejszą załogę, odkryj najbardziej egzotyczne zakątki globu i przeżyj podróż pełną niebezpieczeństw, humoru i miłości. Film "Wyprawa Magellana" od 19 października na ekranie kina Klaps!

Stań za sterami największej przygody świata, która wydarzyła się naprawdę i zmieniła wszystko!

Jedna z najbardziej kompletnych przygód, jakie kiedykolwiek opowiadano. Podróż w nieznane, która rozpoczęła się od dowództwa Magellana i zakończyła przez Juan Sebastián Elcano. Burze, głód i wrogie plemiona...

Flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy.

Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie pod kierownictwem Juana Sebastiano Elcano. Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem, co jednak wydarzyło się w jej trakcie?

Oto prawdziwa opowieść! Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie.

Przed Wami najbardziej niesamowita wyprawa świata, która zmieniła kurs historii… na zawsze!

Reżyserem animacji jest Ángel Alonso, który już wcześniej pracował przy bajkach - m.in. "Dzieciaki z Ferajny". Za scenariusz odpowiada duet - Garbiñe Losana i José Antonio Vitoria. Za dialogi w polskim dubbingu - Arek Darkiewicz, który ma już na swoim koncie m.in. "Agent Kot", "Odlotowy nielot", "Ostatni smok świata" i "Rock Dog. Pies ma głos!".

– Jednym z największych wyzwań, jakie stanęło przed nami w trakcie realizacji filmu była animacja morza – wspomina reżyser Ángel Alonso w jednym z wywiadów. – Zwykle w naszych produkcjach staramy się tego unikać, bo jest to bardzo wymagającym zadaniem. W przypadku opowieści o podróży statkiem dookoła świata, było jednak nieuniknione, by zmierzyć się z tą materią. Próbowaliśmy podejść do tematu na różne sposoby, aby osiągnąć oczekiwany efekt. W końcu woda to jeden z głównych bohaterów tej opowieści, a naszym zadaniem było pokazanie na ekranie potęgi oceanu. Nie było to łatwe.

– Z drugiej strony Wyprawa Magellana jest filmem opowiadającym o wyprawie dookoła świata. Z tego względu woda nie była jedynym tłem, jakie musieliśmy stworzyć. Startujemy z Sewilli, a podróż bohaterów wiedzie poprzez Brazylię, Filipiny, Wyspy Korzenne. Każde z nich wymagały wielkiego wysiłku, ponieważ musieliśmy pokazać różnice kulturowe czy sposoby zachowań ich mieszkańców. W naszym filmie pokazujemy śnieżne krajobrazy, amazońską puszczę, czy zmarznięte ziemie Patagonii – kontynuuje reżyser.

W polskim dubbingu usłyszymy m.in. Jacek Król, Karol Jankiewicz, Tomasz Borkowski, Paweł Szczesny, Zbigniew Suszyński, Wojciech Machnicki i Sławomir Pacek.


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy