bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„ZACZAROWANY FLET” - retransmisja opery z Nowego Jorku 17 marca w kinie Klaps!


Limanowski Dom Kultury oraz kino Klaps zapraszają na retransmisję opery z nowojorskiej Metropolitan Opera – „ZACZAROWANY FLET”, która odbędzie się 17 marca o godz. 17:00 w sali widowiskowej LDK.

 

Początkowo, na 17 marca była zaplanowana retransmisja spektaklu z londyńskiego Globe Theatre pod tytułem „Juliusz Cezar” jednak z przyczyn niezależnych od organizatora doszło do zmiany repertuaru tym razem mamy przyjemność zaprosić na retransmisję opery z Nowego Jorku. Zmianie ulega również majowy pokaz – zamiast „Komedii omyłek” wyświetlony zostanie spektakl „Jak wam się podoba”.


 

Z okazji jubileuszu – 10. już sezonu transmisji z The Metropolitan Opera – nowojorska scena postanowiła przypomnieć widzom cyklu „Zaczarowany flet” Mozarta w reżyserii Julie Taymor. Na początku lat 90. wyreżyserowała ona filmową wersję opery-oratorium „Król Edyp” Strawińskiego, wykorzystując wielkie ruchome lalki; producentem przedsięwzięcia był Peter Gelb, obecny dyrektor Met. Taymor ma na swoim koncie także reżyserię „Fridy” z Salmą Hayek czy musicalu „Król Lew”. „Zaczarowany flet” był pierwszym spektaklem transmitowanym w HD przez Met.


 

To idealna propozycja dla tych wszystkich, którzy miłością do opery pragną zarazić swoje dzieci lub wnuki – prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi m.in. za pomocą powietrza (flet to przecież instrument dęty). Książę Tamino i jego przyjaciel, zabawny ptasznik Papageno, muszą przejść próby, by zyskać wtajemniczenie i nagrodę: miłość idealnej dziewczyny.


PRZEDSTAWIENIE Z POLSKIMI NAPISAMI!
 

Czas trwania ok. 114 minut.


 

Bilety w cenie:

normalny – 30 zł

ulgowy – 25 zł

grupowy (od 4 osób) – 20 zł

są już do nabycia w kasie kina Klaps.

 

Zapraszamy!

 

Partnerzy