bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

44. Limanowska Słaza od 22 do 25 listopada 2018 r.


Zbliża się największy Festiwal Folklorystyczny naszego regionu - „Limanowska Słaza” - który jest stałym elementem na mapie kulturalnej limanowszczyzny. Wydarzenie kultywuje i chroni od zapomnienia niezwykle bogate dziedzictwo kultury Lachów Limanowskich, Lachów Sądeckich, Lachów Szczyrzyckich, Lachów od Dobrej, Zagórzan, Górali Sądeckich.

Tegoroczny, 44. Festiwal odbędzie się w dniach od 22 do 25 listopada. Z uwagi na przebudowę Limanowskiego Domu Kultury w tym roku miejscem realizacji wydarzenia będzie tymczasowa siedziba LDK - budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej przy ul. Reymonta 3.

Mimo innej lokalizacji mamy jednak nadzieję, że wzorem lat ubiegłych festiwal ponownie zgromadzi setki wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na następujące kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń. Wszystkie występy konkursowe poddane zostaną ocenie 4 osobowej komisji jurorów, w skład której wchodzić będą autorytety w dziedzinie etnografii, dialektologii, muzyki i choreografii.

Obecnie trwają zgłoszenia do festiwalu. Do 9 listopada zespoły i artyści ludowi z powiatu limanowskiego mogą się zgłaszać w wyżej wymienionych kategoriach.

Regulamin, karty zgłoszeń i lista laureatów z roku ubiegłego do pobrania na stronie: http://www.ldk.limanowa.pl/27/limanowska-slaza

44. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury. Festiwal wspierają Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” oraz wójtowie gmin powiatu limanowskiego.

Patronat Honorowy na wydarzeniem objął Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy