bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Koncert Nowej Muzyki Sakralnej w wykonaniu Limanowskiej Orkiestry Kameralnej


Limanowska Orkiestra Kameralna działająca przy Limanowskim Domu Kultury zaprasza na Koncert Nowej Muzyki Sakralnej, który odbędzie się ku czci św. Stanisława Kostki w Roku Jubileuszowym oraz w 61. rocznicę święceń kapłańskich śp. ks. Jana Bukowca dnia 29 września 2018 r. po wieczornej mszy świętej (około godziny 19:00) w Kościele pw. św. Stanisława Kostki w Limanowej – Sowlinach.

Przygotowany program koncertu nawiązuje do życia św. Stanisława Kostki. W jego skład wchodzą utwory kompozytorów takich jak np.: Zofia Konaszkiewicz, John Rutter, Arvo Pärt, czy Jacob de Haan.

Podczas tego wydarzenia odbędzie się także koncertowe prawykonanie utworu „Święty Stanisławie” napisanego przez Sebastiana Szymańskiego do słów Marii Szymańskiej. Potrzeba napisania tego utworu zrodziła się z dwóch powodów. Pierwszym z nich była chęć oddania czci młodemu jezuicie, świętemu wśród świętych, obrońcy Polaków w kluczowych dla naszego narodu momentach historycznych. Drugim zaś zauważalny deficyt literatury muzycznej związany z tematyką obejmującą postać św. Stanisława Kostki.

Warto zauważyć, że tekst utworu wpisuje się w przesłanie V Synodu Diecezji Tarnowskiej oraz stanowi „małą cegiełkę” w obchodzonym w Kościele w Polsce Roku św. Stanisława Kostki.

Koncert Nowej Muzyki Sakralnej wykonają:
Sylwia Zelek – sopran
Limanowska Orkiestra Kameralna
Sebastian Szymański – dyrygent

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy