bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

44. Limanowska Słaza - prowadzący festiwal - Marian Wójtowicz odznaczony Medalem Honorowym POLONIA MINOR


Limanowski Dom Kultury zaprasza na 44. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” - festiwal, który niemal nieprzerwanie od początku jego istnienia prowadzi Marian Wójtowicz. Z tym większą radością przyjęliśmy informację o odznaczeniu pana Marian Wójtowicza Medalem Honorowym POLONIA MINOR.

Medal Honorowy POLONIA MINOR przyznawany jest przez Zarząd Województwa Małopolskiego osobom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju Województwa Małopolskiego na różnych płaszczyznach działalności. Wręczenie odznaczenia miało miejsce 16 października podczas otwarcia IV Kongresu Kultury Regionów w MCK „Sokół” w Nowym Sączu.

Marian Wójtowicz został uhonorowany za pełne pasji zaangażowanie na rzecz kultury Lachów Limanowskich, ukazywanie i uwrażliwianie na jej wartości, a także za nieustający wysiłek i aktywne uczestnictwo w działalności regionalnej i społecznej, które mają ogromne znaczenie dla rozwoju Małopolski i zachowania jej dziedzictwa kulturowego.

Dla „Limanowskiej Słazy” pan Marian jest nie tylko konferansjerem, ale przede wszystkim dobrą duszą festiwalu i jego osobowością. Oprócz ogromnej wiedzy merytorycznej o regionie, dzięki 40-letniemu zaangażowaniu w festiwal stał się również osobą wspierającą dobrym słowem artystów występujących w części konkursowej.

Serdecznie gratulujemy otrzymanego odznaczenia i z niecierpliwością czekamy na kolejne, tradycyjne powitanie przez pana Mariana uczestników 44. Festiwalu Folklorystycznego „Limanowska Słaza”.

44. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” odbędzie się w dniach 22-25 listopada w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 przy ul. Reymonta 3 w Limanowej.

Festiwal uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury. Festiwal wspierają Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”, Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz wójtowie gmin powiatu limanowskiego.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska, portal limanowa.in, TV28.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy