bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Dni Limanowej już w nadchodzący weekend, 23 lipca!


Burmistrz Miasta Limanowa i Limanowski Dom Kultury zapraszają na Dni Limanowej, które już w najbliższą sobotę, 23 lipca, odbędą się w parku miejskim w Limanowej. Gwiazdami tegorocznego wydarzenia będą Grzegorz Hyży i zespół Papa D.


Od godz. 15:00 na scenie w parku miejskim w Limanowej szereg atrakcji. Zaczynamy od spektaklu dla najmłodszych. Firma PrymArt zaprosi wszystkich do bajkowego świata i udziału w szalonych przygodach Koziołka Matołka. Będzie to muzyczna bajka pełna ciekawych przygód i niezapomnianych wrażeń! Wraz z zabawnym Koziołkiem Matołkiem dzieci zwiedzą różne zakamarki świata, powalczą samurajskim mieczem, odkryją słowne łamigłówki i poznają afrykańskie piosenki. Z pewnością i starsi widzowie dadzą się porwać przygodzie!


Następnym punktem programu będzie finał VII Limanowskiego Talent Show, w którym wezmą udział artyści z powiatu limanowskiego. Zakwalifikowali się oni do finału podczas eliminacji, które odbyły się w trakcie koncertu z okazji Dnia Dziecka, 29 maja, również w parku miejskim. Finaliści zawalczą o główną nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę w wysokości 1500 zł, a oceniać ich będzie jury w składzie:
 
  • Sebastian Szymański – kompozytor muzyki klasycznej, członek nadzwyczajny i wielokrotny stypendysta ZAiKS, STOART oraz członek założyciel Towarzystwa Naukowego EDUCARE – Sekcja Sztuki, kierownik artystyczny Limanowskiej Orkiestry Kameralnej
  • Leszek Mordarski – wieloletni nauczyciel muzyki i wiedzy o kulturze w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej, kierownik zespołu „Consonans”
  • Jacek Smaga – instruktor tańca, kierownik Zespołu Regionalnego „Limanowianie”, absolwent studium folklorystycznego przy Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

Zanim poznamy zwycięzców VII Limanowskiego Talent Show, na scenie wystąpi coverband B.A.C.S. w składzie: Joanna Leśniak, Wojciech Steczowicz i Jakub Moskal. Muzycy zaprezentują nam własne aranżacje największych przebojów muzyki rozrywkowej ostatnich lat. Po ich koncercie nastąpi ogłoszenie wyników finału VII Limanowskiego Talent Show, a następnie oficjalne otwarcie Święta Miasta 2016, którego dokona gospodarz wydarzenia, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda i zaproszeni goście.


Punktem kulminacyjnym Dni Limanowej 2016 będą oczywiście występy gwiazd. Jako pierwszy, na scenie pojawi się Grzegorz Hyży z zespołem. Premiera jego debiutanckiego albumu „Z całych sił” miała miejsce 27 maja 2014 roku. Od tamtego momentu światło dzienne ujrzały 4 single i wszystkie podbiły serca słuchaczy i okazały się wielkimi przebojami (ponad 10 milionów odtworzeń klipów na youtube). Artysta ciągle koncertuje i pracuje nad nowym albumem, a w Limanowej z pewnością zaśpiewa swoje największy hity z „Na chwilę” na czele.
 

Na tym jednak nie koniec! Drugą gwiazdą Dni Limanowej będzie zespół Papa D – legenda polskiej muzyki synthpopowej. Dawniej Papa Dance, dziś Papa D, pojawią się na scenie ok. godz. 21:00. Zespół, który powstał w 1984 roku został reaktywowany pod nową nazwą w 2007 roku. W 2015 r. zespół obchodził rocznicę 30-lecia pracy i został odznaczony medalem Zasłużeni Dla Kultury Polskiej nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 80. zespół Papa Dance dał około 600 koncertów, a płyty i kasety magnetofonowe rozeszły się w ponad półmilionowym nakładzie. Po reaktywacji zespołu spotkał się on ponownie z wielką sympatią publiczności, która nie zapomniała o jego członkach oraz ich wielkich przebojach.
 

Na zakończenie Dni Limanowej, jak zawsze do tańca zaproszą DJ-e, którzy największymi przebojami muzyki tanecznej zapewnią dobrą zabawę. Dyskoteka potrwa do godz. 24:00.


Wiele atrakcji czeka również na każdego poza sceną Dni Limanowej. Organizatorzy zapewniają catering, stoiska regionalne i komercyjne oraz wesołe miasteczko!


GORĄCO ZAPRASZAMY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy