bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Dobre rady Lisa Witalisa" - zapraszamy na kolejny wakacyjny teatrzyk dla dzieci!


Limanowski Dom Kultury zaprasza wszystkich najmłodszych do wyruszenia w teatralną podróż śladami Lisa Witalisa, króla Maciusia, Pana Maluśkiewicza, Gajowego Chrobotka i pasterza Józefa. Na kolejne spektakl zapraszamy już 12 lipca o godz. 11:00!

 

Lis Witalis to szelma jakich mało. Czego to ten zwierz nie obieca by zdobyć to, na co przyjdzie mu ochota. A to niedźwiedzia przekona by do myśliwego po zapasy jedzenia się udał, a to pod pozorami pomocy w głodzie, placków ze śniegu napiecze, a nawet leśne zwierzęta przekona by na prezydenta go wybrały. Szczyci się swoim długim, puszystym ogonem, nie mniej niż swoim sprytem i inteligencją. Wykorzystując ufność, łatwowierność, a niekiedy i naiwność napotkanych stworzeń spełnia sam swoje zachcianki. Ci, którzy chcą coś zdobyć bez wysiłku niech się strzegą jego dobrych rad, ale i lisowi przyjdzie w końcu ponieść zapłatę za swe niecne sprawki.

Musical na motywach opowiadania Jana Brzechwy „Szelmostwa Lisa Witalisa”.
Spektakl muzyczny z planem mieszanym, autorską muzyką i piosenkami.

 

Bilety w cenie 15 zł można nabyć w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/5697.

 

Wszystkie wakacyjne spektakle zaprezentuje śląska grupa O!Teatr. To jedyny projekt w Polsce, który łączy elementy komediowo-kabaretowe z lalkowym teatrem dla dzieci. Fakt, że wywodzą się z krakowskiego środowiska artystyczno-kabaretowego wpłynął na wypracowanie ich własnego charakterystycznego stylu i metody aktorskiej. Komizm ich przedstawień nie jest banalny, co pokazują zarówno reakcje dzieci jak i dorosłych. Poprzez śmiech, emocje i różne zabiegi interaktywne wciągają małego widza w wir scenicznych wydarzeń, przez co nie jest on tylko biernym obserwatorem, ale razem z aktorami wpływa na losy bohaterów spektakli.

Tematyka przedstawień oparta jest na rodzimych i zagranicznych mistrzach dziecięcej literatury oraz klasycznych tekstach, które aktorzy adaptują w treści dopasowane do wieku widza. Teatr poprzez zabawę przekazuje wartości i zasady, którymi mały człowiek powinien kierować się w życiu.

Ważnym elementem ich przedstawień jest scenografia, która jest nie tylko tłem, ale i równoprawnym środkiem wyrazu. Korzystają z wielu technik i rozwiązań i nieustannie zaskakują. Aktorom partnerować będą lalki. Jak sami podkreślają "zawsze zdumiewa nas jaka żywa relacja powstaje, w czasie przedstawienia, między widzem, a animowaną lalką. Wypływa ona z relacji aktor-lalka. Ten martwy przedmiot w rękach animatora ożywa, nabiera cech i osobowości, staje się partnerem dialogu...reszty dopełnia już wyobraźnia dziecka. Lubimy nasze lalki, lubimy je tworzyć i ożywiać. Obserwacja jak wielką sympatię zyskują wśród dzieci jest dla nas ogromną radością naszej pracy."

 

W trakcie tegorocznych wakacji będziemy mieli okazję również zobaczyć:

19.07, godz. 11:00 - KRÓL MACIUŚ (więcej o spektaklu TUTAJ)

2.08, godz. 11:00 - WIELKA WYPRAWA PANA MALUŚKIEWICZA (więcej o spektaklu TUTAJ)

9.08, godz. 11:00 - BAJKA O GAJOWYM CHROBOTKU (więcej o spektaklu TUTAJ)

16.08, godz. 11:00 - JAK PASTERZ JÓZEF EGIPT URATOWAŁ (więcej o spektaklu TUTAJ)

 

ZAPRASZAMY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy