bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Duża sala kinowa już wyposażona - podsumowanie prac

Dobiegły końca prace na sali widowiskowo – kinowej wynikające z realizacji dwóch zadań „Zakup wyposażenia sal kinowych do rozbudowywanego Kina Klaps z równoczesnym dostosowaniem obiektu dla potrzeb osób niedosłyszących i niepełnosprawnych” oraz „Zakup zestawu cyfrowego do sali kinowej Kina Klaps w Limanowej”, które otrzymały dofinansowanie w ramach Programów Operacyjnych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej „Rozwój kin – Modernizacja i Cyfryzacja kin 2019. Nieocenionym wsparciem w realizacji powyższych działań była dotacja celowa przekazana przez Burmistrza oraz Radę Miasta Limanowa.

W ramach zadania pierwszego zakupiony oraz zamontowany został podwieszony nad sceną srebrny ekran będący obecnie jednym z najlepszych powierzchni projekcyjnych, Harkness Clarus XC 170, o wymiarach obrazu 11 x 4,6 m, współczynniku odbicia 1,7, który nie tylko umożliwia zastosowanie polaryzacyjnego systemu 3D, ale także pozwala zachować doskonały kontrast i odwzorowanie barw w projekcji 2D, dzięki czemu obraz jest wyraźniejszy i ostrzejszy. Zakupiony i zamontowany został system nagłośnieniowy Dolby Digital DCI pracujący w oparciu o cyfrowy procesory dźwięku Datasat AP25.

Kino Klaps wyposażone zostało również w zestaw cyfrowy, którego sercem jest cyfrowy projektor kinowy model BARCO IV generacji SP4K -20C, produkcji jednego z największych producentów kinowych projektorów cyfrowych. Projektor ten pracuje w oparciu o półprzewodnikowe źródło światła (lasery o barwie czerwonej, zielonej i niebieskiej). Obraz wyświetlany jest w technologii 4K DLP, opartej o chip Texas Instruments. Dzięki zastosowanej technologii projektor charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii (oszczędność ponad 60% w stosunku do projektora z lampą xenonową) oraz wyższym kontrastem i szerszej przestrzeni barw. Zastosowany polaryzacyjny system 3D umożliwia wykorzystanie lekkich okularów jednorazowych. Mamy nadzieje, że zakupiony zestaw cyfrowy zapewni naszym widzom pierwszorzędne doświadczenia filmowe, stałą jasność obrazu z bogatym kontrastem i żywymi kolorami.*

Poniżej mała prezentacja możliwości projektora cyfrowego BARCO:

Zapraszamy do śledzenia naszych stron, gdzie informować będziemy o kolejnych etapach wyposażania naszego kina.

 
*Żródło: KINEKSPERT

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy