bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Dzisiaj ostatni dzień Limanowskiego Pikniku Majowego!


Dzisiaj ostatni dzień Limanowskiego Pikniku Majowego

Pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy - Limanowski Dom Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Sportovo oraz Stowarzyszeniem Frikaj przygotował dla wszystkich mieszkańców i odwiedzających Limanową szereg atrakcji na weekend majowy. Dzisiaj ostatni dzień wydarzenia - licząc na lepszą pogodę - oto co przygotowaliśmy !


O godzinie 9:00 -  na skateparku rozpoczną się I Zawody Deskorolkowe o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa

O godzinie 10:00- wystartuje BIEG ALPEJSKI. Ktoś pokona Mistrza Andrzej Długosza i jego 24 minutowy czas? Stowarzyszenie FRIKAJ zaprasza!

O godzinie 12:00 - przewidziany jest start „Dnia Bałkańskiego”, który rozpoczną otwarte warsztaty muzyczne dla dzieci na sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury. Artyści zaproszeni przez LDK zabiorą wszystkich w podróż dookoła dźwięków, muzycznych ekspresji i melodii bałkańskich. Dzieci będą miały okazję poznać złożoność rytmów, nauczą układać się dźwięki w melodie, a podczas zajęć nie braknie śpiewania piosnek polskich, a także bałkańskich – wszystko po to, żeby spędzić czas ciekawie, z uśmiechem na ustach.

O godzinie 14:00 -  na Sali Kameralnej rozpoczną się kolejne warsztaty związane z kulturą Bałkan. Wykładowca Marcin Zadronecki przybliży wszystkim bałkański temperament obecny w muzyce z tamtego regionu, a głównym tematem będzie „Wojna czy muzyka ?” .

Również o godzinie 14:00 na placu przy LDK rozpoczną się zawody latawców płaskich. Pan Fryderyk Borowicz instruktor pracowni modelarskiej w Limanowskim Domu Kultury wraz ze swoimi podopiecznymi przygotował kolejną atrakcję – „Święto Latawca”.

O godzinie 15:00 rozpoczną się Eliminacje V LIMANOWSKIEGO MAM TALENT SHOW  -  przesłuchania chętnych, którzy zgłosili się do V edycji znanego już w Limanowej wydarzenia. Podobnie jak w latach ubiegłych nagrodą dla finalistów będzie występ podczas Dni Limanowej 2014 oraz nagroda główna dla zwycięzcy wybranego podczas finału w kwocie 1500 zł. Eliminacje odbędą się na scenie głównej.

„Pravo Horo” czyli korowodowych tańców bałkańskich to kolejna artystyczna przygoda z kulturą tamtejszego regionu. Kto choć raz był na Bałkanach wie, że taniec i muzyka łączą się tam nierozerwalnie. Prowadzący warsztaty rozpocznie od nauki najprostszego tańca Pravo Horo, aby podczas wykładu przejść do kolejnych trudniejszych układów. Będzie barwnie, kolorowo i magicznie. Warsztaty odbędą się na sali kameralnej.

O godzinie 19:00 zaczynamy  „Biesiadę Bałkańską”. Na scenie zaprezentuje się zespół Balkan Sevdah, który nie tylko przybliży muzykę regionu Bałkan, ale przede wszystkim porwie do tańca, bo bułgarska egzotyka połączona z serbskim dynamitem to nic innego jak wybuch muzycznych emocji na i pod sceną. Po występie zespołu na scenie zagości DJ Disko Partizani czyli największe hity bałkańskiego disco, yugorocka, a to wszystko zmieszane i podane razem z klimatami rodem z orkiestr Gorana Bregovića.

Dzisiaj również  wolontariusze Limanowskiej Akcji Charytatywnej po raz trzeci wspólnie z Limanowskim Domem Kultury -  będą kwestować na rzecz Kubusia Dąbrowskiego, który wymaga kosztownego leczenia, trwa również loteria fantowa. POMÓŻMY KUBUSIOWI NA PRZEKÓR POGODZIE!

Wszystkie warsztaty w trakcie trwania pikniku mają formę otwartą – nie prowadzimy wcześniejszych zapisów.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu ze względu na warunki pogodowe.


PATRONAT HONOROWY:  Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda
ORGANIZATOR: Limanowski Dom Kultury
WSPÓŁORGANIZATORZY: Stowarzyszenie Sportovo oraz Stowarzyszenie Frikaj


Serdecznie zapraszamy !


 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy