bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Sztuka MAGICZNA KSIĘGA w Bajkową Niedzielę 11 maja !


"Magiczna Księga"  to kolejna sztuka, która będzie zagrana dla dzieci przez Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa w Bajkową Niedzielę - 11 maja o godzinie 14:00.
 
Czy czytanie książek jako forma rozrywki lub poszerzania swojej wiedzy przechodzi powoli w zapomnienie?
 
W czasach, gdy dzieci maja powszechny dostęp do rozrywki i zabawy w formie bajek telewizyjnych, gier komputerowych i Internetu, coraz rzadziej sięgają po książki. Wydaje im się to nudnym zajęciem, niewnoszącym nic ciekawego w ich życie. A przecież czytanie książek pobudza wyobraźnię i chęć poznawania świata.
 
Pragniemy Państwu zaprezentować bajkę, która w wesoły i przystępny sposób przekona młodych widzów, że czytanie książek może być bardzo dobrą i wbrew pozorom ciekawą formą spędzania wolnego czasu.
 
Spektakl opowiada historię małego króliczka, który jest bardzo nieszczęśliwy, ponieważ rodzice wymagają od niego, by czytał książki. Uważa to za stratę czasu, który mógłby spędzić na innych, ciekawszych jego zdaniem, zajęciach. Jest to czas, gdy nad krainą ciąży niebezpieczeństwo ze strony złego czarodzieja. Zrozpaczona czarodziejka Arielka ukrywa przed nim Magiczną Księgę Baśni. Gdyby Księga wpadła w te niepowołane ręce, czarodziej mógłby pozmieniać treść wszystkich bajek. Podczas spaceru króliczek odnajduje przypadkowo ukrytą księgę, a ponieważ bardzo się nudzi, postanawia poczytać. W trakcie czytania króliczek przenosi się do świata bajek. W ten sposób poznaje historię „Dziewczynki z zapałkami”, „Jasia i Małgosi” oraz „Żabiego króla”. Gdy króliczek chce przeczytać następną bajkę, odnajduje go czarodziejka Arielka, która wraca po swoją księgę. Króliczkowi ciężko jest się rozstać z Księgą. Czytanie bardzo mu się spodobało, więc postanawia częściej odwiedzać bibliotekę.
 
Bilety dla dzieci w cenie 5 zł, a dla dorosłych 10 zł.
 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy