bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Gienek Loska i Janusz Zbiegieł zakończyli wakacje w Limanowej


Weekendem w Parku zakończyły się tegoroczne wakacje w Limanowej. Sobota i niedziela upłynęły przy dźwiękach rocka, bluesa i piosenki francuskiej.

 

Organizator Weekendów w Parku, Limanowski Dom Kultury, zaprosił wszystkich Limanowian do wspólnej zabawy w te ostatnie dni wakacji. W sobotę, 29 sierpnia, na scenie amfiteatru w parku miejskim wystąpili Krzysztof Kapera oraz Asia Leśniak z zespołem. Usłyszeliśmy covery wielu zagranicznych i polskich przebojów w akustycznych aranżacjach.

 

Taki sam charakter miał koncert gwiazdy wieczoru – Gienka Loski, który razem z Marcinem Młynarczykiem oraz Janem Kuntem porwali publiczność swoją bluesowo-rockową muzyką. Artysta złapał świetny kontakt z widownią co ułatwił również fakt, że jeden z muzyków, Marcin Młynarczyk, pochodzi z naszych stron, jest bowiem Przyszowianinem.

 

Niedziela należała przede wszystkim do dzieci. Od godz. 16:00 na scenie i pod sceną zorganizowane zostały gry i animacje dla najmłodszych, które zarazem kończyły warsztaty jakie przez cały okres wakacji odbywały się w Limanowskim Domu Kultury. Program prowadziła Paulina Gawrońska z Agencji Artystyczno-Eventowej ART CINEMA z Nowego Sącza.

 

Ponieważ tematem przewodnim tegorocznych wakacyjnych warsztatów była kultura Indian, park zamienił się w wioskę indiańską. Między drzewami stanęło wykonane przez dzieci pod okiem pani Wiesławy Frączek tipi, oraz dwa totemy, które uczestnicy zrobili razem z panem Andrzejem Gizą. Ubrane w pióropusze i amulety dzieci przez 3 godziny wykonywały różne zadania i zdobywały nagrody.

 

Na zakończenie tego ostatniego wakacyjnego weekendu na scenie wystąpił krakowski aktor Janusz Zbiegieł, twórca Teatru Piosenki Francuskiej w Krakowie, który zaśpiewał największe utwory piosenki francuskiej. Publiczność mogła usłyszeć m.in. piosenki Jacquesa Brela i Serge'a Reggiani.

 

Jak przyznał pan Janusz Zbiegieł, piosenka francuska na powrót staje się coraz bardziej popularna, i te słowa na pewno potwierdził fakt, że widownia zgromadzona pod sceną amfiteatru przyjęła koncert z dużym zainteresowaniem i nagrodziła artystę gromkimi brawami.

 

Organizatorzy dziękują artystom oraz publiczności i zapraszają za rok!

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertów.

 

Więcej na temat wydarzeń kulturalnych w Limanowej na www.fb.com/LimanowskiDomKultury.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy