bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Kabaret HRABI w LDK


14 października 2013 o godzinie 19:00 na deskach Limanowskiego Domu Kultury obejrzeliśmy Kabaret "HRABI".


Kabaret HRABI zagrał na scenie LDK program „Co Jest Śmieszne” gromadząc prawie pełną salę wielbicieli kabaretu nie tylko z Limanowej. Program był rewelacyjny, publiczność żywiołowa, artyści niezmordowani, profesjonalni i spontaniczni. Występ trwał nieprzerwanie ponad dwie godziny, a bisom nie było końca. Członkowie kabaretu byli bardzo zadowoleni, podkreślili, że bardzo chcą znowu do nas przyjechać. Oczywiście serdecznie zapraszamy.


"Czy śmiejąc się znajdujemy czas na przemyślenie tego z czego się śmiejemy? Czy byliśmy kiedyś w sytuacji, w której przed nami stał osobnik opowiadający żart, a my patrzyliśmy na niego w lęku, że żart nas nie rozbawi i co w takiej sytuacji zrobić? Czy to, co śmieszy nas w życiu prywatnym, jest śmieszne również na scenie? A może śmieszy, ale zupełnie odwrotnie? Czy widząc po raz setny ten sam skecz, można nadal się śmiać? Czy śmieszą nas miny, tekst czy świadome aktorstwo?
Niektóre z tych pytań zadajemy sobie w naszym najnowszym programie „Co Jest Śmieszne”. Zastanawiające jest bowiem co śmieszy widza i dlaczego. I czy sam śmiech wystarczy by artystów szanować. Czy gdy wyjedziemy ze spektaklu ubawieni, czy jednocześnie przy tym rozsmakowani i zadowoleni. Czy uczucie to zostanie w nas na dłużej. I dlaczego?"

Skład Kabaretu:

JOANNA KOŁACZKOWSKA

Legendarny element żeński (niegdyś kabaret Potem, aktualnie Hrabi). Monstrualny zmysł komiczny, niepowtarzalny styl, powalający urok. Przedstawicielka niespokojnego, poszukującego nurtu A'YoY ("Studio Eksperymentalne"), przez co zdarza jej się normalnie przegiąć. Nie zawsze. Natura aktywistki.

TOMASZ MAJER

Dla niewdzięcznej roli w "Jekyllu" poświęcił całą przepustkę z wojska (kto był, ten rozumie ogrom wyrzeczenia). Stary wiarus kabaretowy (Miłe Twarze, E.K., Pseudomin), dziś w formacji Hrabi. Właściciel twarzy, ciekawej osobowości scenicznej. O kulturę i oświatę walczył również niezłomnie w stołecznej "Dorożkarni".

DARIUSZ KAMYS

Wszechstronny mechanizm napędowy. Założyciel, tekściarz, aktor względnie lider takich formacji, jak Potem, Ciach, Hi-Fi, a obecnie Hrabi. Jego średnia pomysłów na minutę należy do najwyższych w kraju i w Wytwórni. Rekordzista Europy w nie zmontowanych materiałach.

ŁUKASZ PIETSCH

Pianista i aktor (w obu przypadkach gra jak z nut). Szara eminencja "Hrabi" (pozostali grają tak jak on im zagra). Ponadto pracuje społecznie dla biura miar w Sevres pod Paryżem jako oficjalny, międzynarodowy wzorzec pluszowego misia.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy