bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Koncert Zespołu „Roztocze” podczas 41. Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza


Z radością informujemy, że gościem specjalnym podczas tegorocznego 41. Festiwalu Folklorystycznego „Limanowska Słaza” będzie Zespół Folklorystyczny „Roztocze”. Koncert zespołu odbędzie się 7 listopada o godz. 20:00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

Zespół „Roztocze” jest wizytówką Tomaszowa Lubelskiego. Od 1980 roku działa pod kierownictwem Stanisławy Kowalskiej w Tomaszowskim Domu Kultury.

Niejednokrotnie był wyróżniany na ogólnopolskich przeglądach folklorystycznych. Należy do międzynarodowej organizacji CIOFF. Koncertował we Włoszech, Turcji, Jugosławii, Serbii, Grecji, Holandii, na Ukrainie, Litwie, w Niemczech, Korei i wielokrotnie we Francji i Bułgarii. Zespół chętnie koncertuje zarówno na wielkich imprezach festiwalowych, jak też uczestniczy uświetniając różnego rodzaju zabawy w szkołach, przedszkolach, zakładach pracy i na festynach.

Repertuar zespołu jest bardzo bogaty, są to: tańce narodowe, tańce ludowe z różnych stron naszego kraju, jak również pieśni i obrzędy ludowe. Szczególny nacisk w pracy z zespołem kładziony jest na zainteresowanie dzieci i młodzieży kulturą i tradycją regionu tomaszowskiego, bo to tylko odróżnia nas od innych kultur w zjednoczonej Europie.

Koncert zespołu podczas Limanowskiej Słazy będzie niepowtarzalną okazją do spotkania się dwóch kultur: naszego regionu i Lubelszczyzny.

Tegoroczny, 41. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza, odbędzie się w dniach od 5 do 8 listopada. Wzorem lat ubiegłych festiwal zgromadzi wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na następujące kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń.

Jak zawsze festiwalowi będą towarzyszyć stoiska z regionalnymi produktami.

 Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem Limanowskiej Słazy jest Limanowski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Limanowian. Festiwal wspiera również: Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

„Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy